Endura Speed Pedelec do pracy.

Endura Speed Pedelec to nowy kask rowerowy zaprojektowany dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach elektrycznych. Rdzeń Koroyd Core zwiększa ochronę, zintegrowana regulowana szyba i sportowy wygląd sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjna opcja dla osób dojeżdżających do pracy, nie tylko tych, którzy jeżdżą na rowerach elektrycznych. Przyjrzyjmy się bliżej.

Kask na e-bike? Naprawdę? Być może myślisz, że przemysł rowerowy próbuje sprzedać Ci coś, czego nie potrzebujesz. W końcu, czy jest jakaś różnica między przeciętnym kaskiem szosowym a kaskiem na ebike? Cóż, tak naprawdę jest...

Wszystkie kaski rowerowe muszą posiadać minimalne właściwości absorbujące wstrząsy, aby spełnić wymagania normy CE EN1078. Jednakże istnieje wyższa norma NTA8766 S-EPAC, którą kaski ebike muszą osiągnąć, aby móc się tak nazywać. Certyfikat ten uprawnia je do używania na rowerach elektrycznych lub speed-pedelec, które osiągają prędkość do 45 km/h.

Nowy kask Endura jest certyfikowany zgodnie z obiema normami i ma ciekawy design. Jest to ich pierwszy kask rowerowy, skierowany do osób dojeżdżających do pracy. Chroni on przed większymi prędkościami uderzenia i obejmuje większą część głowy niż przeciętny kask.

Jak to się dzieje? Kask Endura Speed Pedelec posiada kompletny rdzeń Koroyd Core, kratownicę w kształcie plastra miodu zaprojektowaną w celu optymalnego pochłaniania energii. Ten sam system umieszczono również w wysokiej klasy lekkim kasku MT500 enduro.

Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa dla kasków rowerowych, Speed Pedelec ma dość obszerne pokrycie, z tyłu czaszki, na czole i na skroni. Daszek został zastąpiony zintegrowaną szybą, którą można przesuwać dowolnie w górę i w dół. Ta cecha spodoba się szczególnie osobom noszącym okulary korekcyjne.

System mikro-regulacji pozwala rowerzyście na szybkie dopasowanie. Komfortowa wyściółka jest wykonana z szybko odprowadzającego wilgoć materiału.

Ceny i dostępność

Kask Endura Speed Pedelec jest objęty gwarancją Crash Replacement Policy firmy Endura. Kupisz go w trzech rozmiarach (S-M, M-L, L-XL) i dwóch stonowanych kolorach: szarym i czarnym, za około 800-850 zł.

Za bikerumor.com


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl