POC WYPUSZCZA NOWE MODELE KORTAL RACE MIPS I DEVOUR

Kortal Race MIPS, to nowy kask rowerowy all-mountain pełen ulepszonych rozwiązań bezpieczeństwa, innowacji i technologii. Jest to również pierwszy kask wyposażony w niedawno zaprezentowany system Mips® Integra. Devour prezentuje z kolei nowe podejście do widzenia i wyposażony jest w technologię soczewek Clarity firmy POC. W połączeniu z wyjątkowo dużym osłonięciem oczu i ochroną został zaprojektowany dla potrzeb współczesnych rowerzystów, zarówno w terenie, jak i na szosie. 

Kortal Race MIPS i Devour Clarity, które niedawno otrzymały nagrody za design i innowacyjność, są dostępne do kupienia online i w sklepach od dziś.

Oscar Huss, dyrektor ds. produktów w firmie POC, komentując nowości, powiedział: "Dzisiejsze rowery górskie są bardziej wydajne niż kiedykolwiek, oferując wszystko, od wydajności XC w górę po wydajność DH w dół. Riderzy mają teraz wiele nowych możliwości, które chcieliśmy wzbogacić o nowy punkt odniesienia w dziedzinie ochrony kasków i okularów. Dzięki wielu zintegrowanym technologiom i rozwiązaniom bezpieczeństwa, Kortal i Devour reprezentują znaczący postęp w zakresie ochrony i widzenia."

Zainspirowany modelem Tectal, który wprowadził wizję POC dla kasków trailowych, integrując innowacyjne technologie bezpieczeństwa w lekkim i dobrze wentylowanym kasku, Kortal Race MIPS przenosi pomysły POC jeszcze dalej. Wyznacza on nowy punkt odniesienia dla kolarzy górskich z bardziej agresywnymi i wszechstronnymi rowerami all-mountain. Kask posiada zupełnie nowy design, opatentowany system odłamywanego daszka chroniący przed urazami, aramidowe mostki zapewniające wytrzymałość, chip NFC Medical ID, który wykorzystuje technologię cyfrową, aby pozwolić kaskowi mówić za Ciebie, gdy ty nie możesz. Odblask RECCO® Reflector, który pozwala być widzialnym na dużych obszarach, szczególnie w środowisku górskim. Kortal Race MIPS jest również pierwszym na świecie kaskiem, w którym zastosowano nowy Mips® Integra - prawie niewidoczny system ochrony przed uderzeniami rotacyjnymi.

Aby jeszcze bardziej rozszerzyć swoją ochronę, Kortal Race MIPS jest kaskiem z certyfikatem Speed Pedelec, przechodząc holenderski standard NTA8776, który testuje kaski przy wyższych prędkościach uderzenia, dużo większych niż podczas standardowego użytkowania roweru. Daszek kasku ma kilka pozycji, aby umożliwić przechowywanie gogli pod spodem, gdy nie są używane. Jest także naturalnie sparowany z nowymi okularami Devour Clarity i posiada nawet tylny schowek na nie. Kortal, który będzie posiadał zredukowaną listę technologii, zostanie wydany wraz z Kortal Race MIPS.

Oscar Huss, szef działu produktów w firmie POC, kontynuuje - "Opracowywanie wiodącej na świecie ochrony jest powodem istnienia firmy POC. To, w połączeniu z naszą jasną misją, otwiera zupełnie nowy świat innowacji i możliwości. Kortal Race MIPS i Devour Clarity skorzystały z tego podejścia i posiadają wiele zintegrowanych technologii oraz nowych pomysłów, które zostały wyróżnione nagrodami za innowacyjność. Otrzymanie tych nagród jest dla nas zaszczytem i inspiruje nas do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań i innowacji, aby zawsze brać pod uwagę rzeczy, które nigdy wcześniej nie zostały zrobione."

Okulary przeciwsłoneczne Devour, opracowane z wyjątkowym pokryciem, dają nowe poczucie wolności i wszechstronności i są równie dobre na szosie, jak i na szlaku. Okulary posiadają w pełni regulowany nosek i zauszniki, co ułatwia znalezienie bezpiecznego dopasowania dla każdego kształtu głowy i pozwala rowerzyście stworzyć bardziej spersonalizowane dopasowanie.  

Powierzchnie szkieł  będą krystalicznie czyste dzięki technologii soczewek Clarity, która precyzyjnie dostraja spektrum kolorów, a konstrukcja oprawki maksymalizuje widzenie peryferyjne i pozwala na znaczny przepływ powietrza. Devour Clarity zapewnia pełną ochronę przed promieniowaniem UV (UV400) i posiada powłokę Ri-Pel chroniącą soczewki przed brudem, olejem i wodą oraz powłokę zapobiegającą zarysowaniom.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl