POC WPROWADZA OMNE ETERNAL - PIERWSZY NA ŚWIECIE KASK Z WŁASNYM ZASILANIEM I NIESKOŃCZONĄ ENERGIĄ

POC z dumą przedstawia Omne Eternal, pierwszy na świecie kask rowerowy z własnym zasilaniem, który integruje Powerfoyle, innowacyjny materiał zbierający światło, który może przekształcić każde źródło światła, wewnątrz lub na zewnątrz, w energię elektryczną.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo rowerzysty na drodze, Omne Eternal posiada automatyczne i samo zasilające się światło, które nigdy nie wymaga ładowania za pomocą kabla lub aktywacji za pomocą włącznika lub wyłącznika. Bezpieczeństwo i światło z czystej, nieskończonej energii.

Komentując premierę Omne Eternal, dyrektor generalny POC, Jonas Sjögren, powiedział - "Bezpieczeństwo i innowacyjność są w centrum uwagi firmy POC. Wszyscy widzimy bardzo pozytywną zmianę w kierunku jazdy na rowerze w celach transportowych, zdrowotnych i rekreacyjnych, ale wraz z tą zmianą przychodzą dobrze udokumentowane obawy o bezpieczeństwo i ryzyko, które rowerzyści odczuwają podczas korzystania z dróg. Kask Omne Eternal może być pierwszym na świecie, wyposażonym w przełomową technologię ogniw słonecznych kaskiem, ale skupiliśmy się na zapewnieniu rowerzystom zwiększonego bezpieczeństwa i bezproblemowego użytkowania. Po prostu umieszczenie kasku na głowie automatycznie aktywuje technologię, zwiększając bezpieczeństwo bez konieczności myślenia o tym. A to wspiera wszystkie nasze wysiłki w kierunku bardziej zrównoważonego środowiska."

Doświadczenie użytkownika ma być bezproblemowe, ale jak to często bywa, technologia stojąca za takimi innowacjami jest bardzo złożona. POC i Exeger, innowator i producent Powerfoyle, ściśle współpracowali od 2019 roku, aby zbudować i przetestować wiele systemów, które zaowocowały Omne Eternal, który dla większości użytkowników będzie wyglądał w zasadzie tak samo jak każdy inny kask.

Prezes firmy Exeger, Giovanni Fili, dodał: "Firma POC jest znana ze swojego otwartego i innowacyjnego podejścia do bezpieczeństwa i słusznie jest uznawana za lidera w tej dziedzinie. Firma Exeger w ciągu ostatniej dekady opracowała nową generację w pełni konfigurowalnych, trwałych i zrównoważonych ogniw słonecznych, tworząc to, co inni uważali za niemożliwe - innowację z potencjałem dostarczania czystej, nieskończonej energii i ponownego zdefiniowania energii pochodzącej ze światła. Nasza długoterminowa współpraca z POC jest tak naturalna, jak światło, które zbieramy i jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy być częścią premiery Omne Eternal, która reprezentuje nową erę inteligentnych kasków, aby zwiększyć bezpieczeństwo dla każdego rowerzysty, gdziekolwiek na świecie. 

Unikalną cechą Powerfoyle jest to, że pozwala na bezproblemową integrację bez uszczerbku dla projektu i estetyki. Powerfoyle wykorzystuje wszystkie rodzaje energii świetlnej, przekształcając ją w energię elektryczną w sposób przyjazny dla środowiska.

Dyrektor generalny POC, Jonas Sjögren, kontynuuje - "Nasza 'Whole helmet concept™' ilustruje, że w dzisiejszym świecie kask może i powinien robić znacznie więcej niż tylko radzić sobie z uderzeniami. Poprzez integrację cyfrowych rozwiązań możemy chronić użytkownika przed, w trakcie i po wypadku. Integracja Powerfoyle otwiera świat nowych możliwości, tworzenie kasków z niekończącym się źródłem energii jest kluczem do odblokowania nowych pomysłów i innowacji, które mają potencjał zrewolucjonizowania bezpieczeństwa."

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl