​Górskie ściganie w Wiśle.

W minioną niedzielę Wisła, nazywana Perłą Beskidu Śląskiego, zadebiutowała w cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Dodatkowo wyścig miał rangę Pucharu Polski w maratonie MTB, więc do zdobycia były punkty w pucharowej klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego. Motywacja do walki była zatem podwójna. Trasa na dystansie PRO liczyła 56,5 km przy przewyższeniu powyżej 2200 m, dystans HOBBY to 29 km i 1100 m w pionie - prawdziwe górskie ściganie w jesiennej aurze i w doborowym towarzystwie. Niestety, z powodu problemów technicznych w trakcie wyścigu z rywalizacji musiał się wycofać Karol Rożek, bez wątpienia najlepszy zawodnik czarnej drużyny CST 7R, a na domiar złego wiślańskiego maratonu nie ukończył również Michał Neumann. W tej sytuacji ciężar walki z rywalami wzięli na siebie Michał Ficek i Łukasz Helizanowicz wspomagani przez Macieja Pitacha i Michała Kucewicza.


Najwyżej sklasyfikowany został popularny "Ficu", który dojechał na metę na 7. pozycji. Tuż za Michałem finiszowali kolejni kolarze teamu CST 7R, zajmując 8., 9. i 11. miejsce. - Kolejna edycja maratonowego Pucharu Polski zawitała do Wisły i wreszcie coś drgnęło z moją formą. Najwyższy czas, w końcu lada moment koniec sezonu. Dzisiaj siódma lokata i wygrana w najważniejszej, klubowej klasyfikacji - mówi z uśmiechem Michał. Bike Atelier MTB Maraton w Wiśle to już historia. Kolarze CST 7R dali z siebie wszystko, dzielnie walcząc na każdym kilometrze trasy. Wielkie dzięki!


Jednak sezon jeszcze się nie kończy, jeszcze kilka wyzwań stoi przed grupą CST 7R MTB Team. Z niecierpliwością czekamy na następny weekend! Wyniki CST 7R MTB Team: Bike Atelier MTB Maraton Wisła Dystans PRO Michał Ficek - 7. miejsce open / 7. miejsce w kat. elita, Łukasz Helizanowicz - 8. miejsce open / 8. miejsce w kat. elita (2. miejsce w kat. U23), Maciej Pitach - 9. miejsce open / 1. miejsce w kat. M3, Michał Kucewicz - 11. miejsce open / 2. miejsce w kat. M3, Sebastian Chojnowski - 17. miejsce open / 5. miejsce w kat. M3, Jakub Dybał - 36. miejsce open / 2. miejsce w kat. M1, Karol Rożek - DNF, Michał Neumann - DNF. Dystans HOBBY Oliwier Machura - 6. miejsce open / 2. miejsce w kat. M1, Karol Kucięba - 70. miejsce open / 27. miejsce w kat M3. 

fot. TMFOTOo autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl