WIRTUALNY SPRAWDZIAN ZDANY POZYTYWNIE

Nowa sytuacja wymaga nowych rozwiązań. Na takie zdecydował się właśnie Cezary Zamana, który we współpracy z KolarzKIub zaprosił peleton Cisowianka Mazovia MTB Marathon do wirtualnej coffee ride. Kolejne sportowe wyzwania z technologią VR już wkrótce.

Oddajmy cesarzowi to, co cesarskie – a w tym wypadku chciałoby się powiedzieć „cezarskie”. To bowiem kolarski mistrz Polski Cezary Zamana w swej 16-letniej karierze organizatora sportowych wydarzeń niejednokrotnie jako pierwszy przecierał ścieżki i proponował zawodnikom pionierskie rozwiązania. Zimowe maratony MTB czy 24-godzinne ściganie się są przykładami pierwszymi z brzegu.

Nie dziwi więc fakt, że w obliczu opóźniającego się startu sezonu 2020, Cezary Zamana postanowił nie czekać i wziąć sprawy w swoje ręce. We współpracy z technologicznymi partnerami KolarzKlub oraz iFON.pl, w ubiegłą niedzielę zorganizował „Wirtualny sprawdzian”. Była to 32-kilometrowa przejażdżka po okolicach Łodzi z wykorzystaniem trenażerów oraz technologii VR. Na wyzwanie triumfatora Tour de Pologne odpowiedziało ponad 50 śmiałków, którzy w to niedzielne przedpołudnie rywalizowali między sobą, nie wychodząc z domu.

„Wydarzenie było perfekcyjnie zorganizowane, począwszy od sposobu prezentacji trasy, będącego wiernym odwzorowaniem rzeczywistości, przez wciągający komentarz w czasie rzeczywistym, a kończąc na przyjacielskiej atmosferze, jaka spontanicznie zawiązała się między zawodnikami” – opowiada Cezary Zamana, który sam wystartował w przejażdżce. Startujący mogli na bieżąco sprawdzać miejsce swoich rywali, śledzić ich czas, a także kontrolować własną pozycję w peletonie. Całość była transmitowana na Facebooku.

„Udało się nie tylko przywołać sportowe emocje, ale również zachęcić uczestników do wysiłku. Trenażery wiernie oddały ukształtowanie terenu i trzeba było się nieźle napocić, aby wykręcić dobry wynik” – dodaje Cezary Zamana.

Pierwszy na linię wirtualnej mety dotarł Przemysław Gierczak, który ma na swoim koncie także zwycięstwo w ubiegłorocznym 24H MTB Marathon. Zmagania Gierczaka, jak i pozostałych zawodników można obejrzeć na oficjalnym kanale Zamana Group na 

Niedzielne wydarzenie jest pierwszym z planowanych wirtualnych startów. W czwartek 23 kwietnia na fan page’u Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędzie się wideokonferencja, na której Cezary Zamana wraz z zespołami KolarzKlub oraz iFON.pl opowie o kolejnych tego typu imprezach.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl