Marek Konwa i Filip Helta udanie rozpoczynają sezon w hiszpańskiej etapówce

8. miejsce w czteroetapowym wyścigu w parach zajęli Marek Konwa i Filip Helta z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, potwierdzając tym samym wysokie ambicje u progu sezonu.

Nad hiszpańskie wybrzeże w Costa Blance zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team udali się już na początku tygodnia, by spokojnie przygotować się do startu w Costa Blanca Bike Race. Co ciekawe wyścig miał nieco nietypowe zasady, bowiem zawodnicy byli klasyfikowani parami. To wymagało nie tylko dobrej dyspozycji zawodników, ale też współpracy.

Pierwszy czwartkowy etap zawodnicy drużyny Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team zakończyli na 9. pozycji.

- Trochę nerwówki i szarpania na początku wyścigu, ale później wszystko się ułożyło i każdy złapał swój rytm – skomentował po wyścigu, będącym debiutem w nowych barwach, Filip Helta. Drugi etap okazał się dla Filipa Helty i Marka Konwy jeszcze bardziej udany, gdyż panowie zajęli 7. miejsce. - Ostatnie kilometry dosłownie wspinaliśmy się po ścianie, gdzie nachylenie sięgało ponad 30%. Meldujemy się z 30 sekundową stratą do drugiego miejsca – dodał debiutujący w nowych barwach Filip Helta.

Trzeci, przedostatni etap rywalizacji na hiszpańskim wybrzeżu panowie zakończyli tuż za czołową dziesiątką, bo na 12. miejscu. Wyścig zakończył się w niedzielę, a polski duet wywalczył na ostatnim etapie znów dobre 8. miejsce, które ostatecznie mogło być jeszcze lepsze, gdyby nie złapana guma przez Marka Konwę w końcówce. Kolejne etapy miały długości odpowiednio: 55, 17, 50 i 62 kilometry, zaś przewyższenia do 1 800 metrów z wymagającymi długimi i stromymi podjazdami. Jak swój start w tych warunkach oceniają sami zawodnicy?

- Pierwszy mój wyścig etapowy na MTB w tym roku mogę zaliczyć do udanych, bardzo wymagający teren u wybrzeży Costa Blanca. Jazda w parze to też duże wyzwanie, ponieważ trzeba pamiętać cały czas o swoim partnerze. Czułem się dobrze, z etapu na etap coraz lepiej. To też pierwsze dni jazdy na rowerze MTB w tym roku, więc teraz będzie tylko lepiej – podsumował pierwsze występy w tym roku Marek Konwa.

Ostatecznie duet Volkswagena zajmuje bardzo dobre 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Początek formularza

Dół formularza

Costa Blanca Bike Race:

Wyniki:

1. DMT Racing Team (czas łączny: 8:26:12)

2. Promaflor Mondraker (8:27:13)

3. Team Norway Twins (8:27:53)

4. JBG-2 Cryospace (8:30:25)

5. Pushbikers / JB Brunex (8:33:29)

6. BH Templo Cafes UCC (8:35:04)

7. Buff Scott (8:35:27)

8. Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team (8:39:51)

9. Romeriksasen SK (8:42:07)

10. Cultibikes-Xabiasbikes E1 (8:43:52)


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl