Mantecon i Wawak na podium podczas inauguracji sezonu w kolarstwie górskim

Zawodnicy Kross Racing Team mają za sobą etapowy wyścig 4 Stage MTB Race Lanzarote, który w Europie stanowi nieformalny początek sezonu. Sergio Mantecon w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2. pozycji. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast jego klubowy kolega, Bartłomiej Wawak.

Ostatni etap rywalizacji był bardzo udany dla reprezentantów polskiej drużyny. Mantecon finiszował na 3. miejscu, a tuż przed nim znalazł się Wawak. W klasyfikacji generalnej pewnie triumfował Włoch, Luca Braidot, który okazał się bezkonkurencyjny na trzech wcześniejszych etapach.

Uważam ten wyścig za bardzo dobre rozpoczęcie sezonu. Zawodnicy prezentowali ofensywną jazdę, starając się na trzecim etapie odrobić możliwie najszybciej straty do lidera. Cieszy szczególnie etapowe zwycięstwo Bartka Wawaka. Solidną formę zaprezentował również Sergio, który konsekwentnie piął się w górę klasyfikacji generalnej. To dopiero początek sezonu, ale jesteśmy pełni optymizmu przed kolejnymi startami – powiedział Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Przed zawodnikami Kross Racing Team niemal dwa tygodnie przerwy. 9 lutego rozpoczną rywalizację w wyścigu pierwszej kategorii na greckiej wyspie Salamina.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Igrzyska Olimpijskie 2021

    - Nie możemy sobie odpuścić. Naszym zadaniem na ten okres jest podtrzymanie tego co wspólnie wypracowaliśmy zimą. Każdy trenuje indywidualnie na...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl