​Zwift i UCI uzgadniają warunki zorganizowania pierwszych Mistrzostw Świata w e-kolarstwie UCI.

W dniu wczorajszym doszło do porozumienia szefów najpopularniejszej platformy e-kolarskiej Zwift z władzami UCI na temat zorganizowania pierwszych Mistrzostw Świata w esporcie w przyszłym roku. Szczegóły w najbliższym czasie będą uzgadniane, lecz już dziś wiadomo, że walka o tęczowe koszulki w nowej, wywołującej sporo emocji dyscyplinie stanie się faktem.

Nowa dyscyplina rowerowa ma na celu stworzenie zrównoważonej przyszłości dla tego sportu. Zwift, światowa platforma treningowa i wyścigowa dla sportowców oraz władze UCI, uzgodniły warunki zorganizowania pierwszych w historii UCI Kolarskich Esport Mistrzostw Świata w 2020 roku. Wprowadzenie tej nowej dyscypliny sportu będzie kamieniem milowym w historii kolarstwa.

Zwift i UCI są bardzo zadowolone ze współpracy, w ramach której na platformie powstały trzy trasy szosowych Mistrzostwa Świata, w tym Kurs Yorkshire 2019. Łącznie Zwiftersi przejechali ponad 3 miliony kilometrów na trasach szosowych Mistrzostw Świata UCI.

"Od pewnego czasu obserwujemy nowo powstały esport na kolarskiej platformie Zwift." Mówi David Lappartient, prezes UCI. "Jako organ zarządzający sportem, musimy być otwarci na innowacje i zmiany techniczne oraz dostępni dla wszystkich odbiorców. Zwift jest platformą, z której korzystają ludzie w każdym wieku i o różnych umiejętnościach. Esport to świetna okazja, ponieważ chcemy przyciągnąć również młodych ludzi do jazdy na rowerze. Wspólnie mamy możliwość wspierania pionierów tej dyscypliny, poprzez stworzenie warunków do rywalizacji w tym sporcie".

"Piękno tworzenia nowej dyscypliny rowerowej polega na tym, że mamy puste konto i żadnych ograniczeń", dodaje Craig Edmondson, dyrektor generalny Zwift Esports.  "Parytet jest dla nas niezwykle ważny w Zwift i wspólnie z UCI będziemy pracować nad stworzeniem równej konkurencji zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Oznacza to taką samą liczbę wyścigów, takie samo wsparcie dla wyścigów i oczywiście takie same nagrody pieniężne. Wyznaczymy standardy uczciwej gry i równości".

Zwift po raz pierwszy wyruszył w podróż esportową w styczniu tego roku wraz z uruchomieniem Superligi KISS, pierwszej takiej ligi z udziałem profesjonalnych sportowców.

"Na początku tego roku zaznaczyliśmy naszą ambicję stworzenia platformy esportowej, ale myślę, że będzie to o wiele więcej. Chcemy ustanowić nową dyscyplinę kolarską" - dodaje Eric Min, dyrektor generalny Zwift i współzałożyciel. "To partnerstwo jest znaczącym krokiem naprzód w tej podróży, w której idziemy dalej.


o autorze

Piotr Szafraniec

Nieuleczalnie chorujący od ponad 20 lat na pasję do roweru. Próbował uciec od swojej choroby łowiąc olbrzymie dorsze na kole podbiegunowym, jednak przegrał tą walkę i zaraża teraz swoim ADHD na szosowych zjazdach. Dzieli się...

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl