Tour de Rybnik 2019. Odliczamy czas do startu.

Trudno nam uwierzyć, ale to już 12 edycja tego popularnego na południu Polski wyścigu. 31 sierpnia i 1 września 2019- pozostały tylko trzy tygodnie i zegar zaczął tykać coraz głośniej. Robert Słupik, dyrektor całego zamieszania uparcie co rok buduje tą imprezę od nowa, z coraz ciekawszymi pomysłami. Mamy przyjemność gościć bardzo często na linii startu i w miarę możliwości zawsze ten wyścig znajduje się w obowiązkowym grafiku planów startowych. Od pewnego czasu bardzo swoją energię organizatorzy kierują w stronę amatorów i kolarzy masters, oraz ogromnej rzeszy dzieci jeżdżących i trenujących na szosie. Zrezygnowano ze startów zawodników Elity, co wyszło na dobre całej ogromnej grupie wymienianych wcześniej pasjonatów kolarstwa.

Trasy jakie przygotowano w tym roku w dużej mierze pokrywają się z ubiegłorocznymi i z małymi korektami, oraz miejscem startu i mety podczas pierwszego dnia będą znane stałym bywalcom imprezy. Dwa dni startowe i dwie różne trasy z osobnymi miasteczkami startowymi są solidnym wyzwaniem dla organizatora, jednak spore już doświadczenie procentuje, co każdy może potwierdzić po ukończeniu wyścigu. To tutaj znajdziecie interwałową trasę wijącą się okolicznymi miejscowościami, wspinającą się i opadającą po chwili, przecinającą okoliczne lasy, czy wystawioną na boczne podmuchy wiatru. Tuta również podczas drugiego dnia będziecie pędzili z dużą prędkością przez centrum Rybnika, wchodząc w techniczne zakręty na rondach, czy finiszując ze spora prędkością wzdłuż szpaleru kibiców.

Tutaj również na podium czekać będą na Was ciekawie wyglądające puchary, statuetki, koszulki dla liderów, oraz nagrody pieniężne w kopertach, co spotkać już można na nielicznych imprezach. Kolejny raz pomysłowe medale dla kończących wyścigi będą zawieszane tuż za metą. I jeśli nie zamówiłeś pizzy z dowozem po mecie- nic straconego, będzie czekał na Ciebie ciepły posiłek regeneracyjny.

Dekoracje obu wyścigów mają fantastyczną, profesjonalną oprawę, podczas której można się przez chwilę poczuć jak zawodowiec na Polach Elizejskich, a w czasie wolnym będzie okazja wysłuchać barwnych opowieści kolarskich gwiazd z poprzednich lat i dekad, czy porozmawiać z Przemysławem Niemcem, który patronuje temu wyścigowi i wspiera go mentalnie. Jako drugi z ambasadorów wspiera wyścig nasz redakcyjny kolega Piotr Szafraniec, na którego liczymy głównie z powody ciekawych relacji z trasy wyścigów. Zapowiadani są m.in. Czesław Lang, Ryszard Szurkowski, Henryk Charucki, Zbigniew Piątek, Marek Leśniewski, Dariusz Baranowski, Zbigniew Spruch, Cezary Zamana, Zygmunt Hanusik, których zaprasza na wyścig Pan Józef Gawliczek.

Ciężko znaleźć już liczącą się w kolarskim światku imprezę, bez fotografa, tak będzie i tym razem. Na trasie łapcie swoje kadry w oko obiektywów, czy kamer z których popłynie w późniejszym czasie mega zakręcony filmik z imprezy. Nie zapomnijcie zabrać swojej dawki dobrego humoru, rodziny,  w szczególności dzieci z rowerkami dla których przygotowane są oddzielne zabawne starty, oraz swojego roweru i twardego kasku, który jest wymogiem dopuszczenia do linii startu. Do zobaczenie w ostatni weekend wakacji w Rybniku i Lyskach !

Zapisy do wyścigu znajdziecie pod tym linkiem, warto zrobić to już teraz, by uniknąć tłoku w biurze zawodów i dodatkowych kosztów obciążających chętnych w dniu imprezy: http://tourderybnik.pl/zapisz-sie/

Link do strony organizatora: http://tourderybnik.pl/

31.08.2019
– sobota
(Lyski, Dworcowa 4a)

12:00 – start wyścigu PZKol kat. Żak&Żakini (start z Nowej Wsi, DW 923) 

12:45 – start wyścigu PZKol kat. Młodzik&Młodziczka 

13:00 – start wyścigu na dystansie HOBBY 

14:15 – start wyścigu na dystansie PRO #1 

14:20 – dekoracja zwycięzców (cz. 1) 

14:30 – start wyścigu na dystansie PRO #2 

17:15 – dekoracja zwycięzców (cz. 2)

DZIEŃ DRUGI

01.09.2019 – niedziela (Rybnik, Rudzka 13)

10:00 – start wyścigu na dystansie HOBBY 

11:00 – start wyścigu mini Tour de Rybnik (park tematyczny) 

11:15 – start wyścigu na dystansie PRO #1 

12:30 – dekoracja zwycięzców (cz. 1) 

13:00 – start wyścigu na dystansie PRO #2 

15:00 – dekoracja zwycięzców (cz. 2)

16:00 – Kolarska gala (aula UE, bud. B)


o autorze

Piotr Szafraniec

Nieuleczalnie chorujący od ponad 20 lat na pasję do roweru. Próbował uciec od swojej choroby łowiąc olbrzymie dorsze na kole podbiegunowym, jednak przegrał tą walkę i zaraża teraz swoim ADHD na szosowych zjazdach. Dzieli się...

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl