Paganella Dolomites Bike 2019: gotowi na nowy sezon

Region Trentino wzbogacił się w sezonie 2019 o wiele nowych oraz ekscytujących elementów związanych z kolarstwem. Są to min. wydarzenia dla "prosów" oraz dla początkujących, obozy rowerowe dla kobiet i dzieci, nowe trasy i wkrótce centrum trailowe.

Marzec 2019

Przez rowerzystów szukających wspaniałych doznań na rowerze górskim region ten uważany za jeden z najlepszych kierunków we Włoszech a nawet i w Europie. Paganella Dolomites Bike Area nie przestanie zadziwiać. Wprowadzono nowe dodatki do 80 km tras (obsługiwanych przez osiem wyciągów i kolejek linowych), poprowadzono ponadto zupełnie nową trasę o nazwie „Zanna Bianca”, do której prowadzi kolejka linowa Laghet-Prati di Gaggia, zbudowano Centrum Andalo Trail, czyli bijące serce wszystkich aktywności rowerowych, nowa stacja ładowania rowerów elektrycznych oraz „Bike Patrol” czyli instruktorów dostępnych dla rowerzystów.

Najdłuższy sezon MTB w Alpach

Jedną z misji tutejszego Bike Parku jest otwarcie sezonu przed wszystkimi innymi. W tym roku otwarcie zainaugurował weekend 20 kwietnia, kiedy to nastąpiło otwarcie kolejki linowej Molveno-Pradel oraz wyciągu Pradel-La Montanara (pracujących codziennie aż do 4 maja). Następnie 25 kwietnia w rejonie Fai della Paganella zostanie otwarty wyciąg Santel e Meritz obsługujący trasy : Apocalypse Now, Arancia Meccanica, Easy Rider, Peter Pan oraz Malgette (flow trail). Na koniec 25 i 26 maja otworzymy kolejkę linową Andalo-Doss Pelà, która obsługuje trasę Willy Wonka Trail, Hustle&Flow Trail, Ribs Trail, Carton's Trail i Secret Trail. Wyciągi będą pracowały w maju jedynie w weekendy. Od czerwca będą chodziły każdego dnia.

Nowe trasy

W Bike Parku Paganella Dolomites jest jeszcze więcej tras tupu flow. Wszystko dzięki nowej „Zanna Bianca”, której otwarcie zostanie zainaugurowane podczas wielkiego święta rowerowego Trail Days 30 maja. Trasa jest oznaczona średnim stopniem trudności, a można do niej dotrzeć za pomocą wyciągu Laghet-Prati di Gaggia w rejonie Andalo, który nigdy wcześniej nie był użytkowany przez rowerzystów. „Zanna Bianca” ma długość 3km, a różnica wysokości wynosi 300m. Jest stworzona by stać się nową zajawką dla tych, którzy kochają jeździć po bandach, kładkach oraz skakać. Tym samym dołącza do innych tras Paganella Flow Trails, które musisz odwiedzić: Willy Wonka, Hustle&Flow, Blade Runner, Peter Pan i wiele innych.

Budowniczy tras oraz manager projektu Paganella Dolomites Park opowiedział nam o nowych trasach. Nowa „Zanna Bianca” razem z innymi trasami w Paganella zostały stworzone i dopasowane dla wszystkich rowerzystów. Mogą być użytkowane z przyjemnością zarówno przez średnio zaawansowanych adeptów jazdy górskiej, którzy na trasie mogą nauczyć się nowych umiejętności, podnosząc swój poziom techniki, podczas gdy Ci wprawieni mogą cieszyć się z flow, pompować oraz wykonywać mnóstwo skoków.

Trail Centrum w Andalo

Kolejnym świetnym dodatkiem wzbogacającym i tak już rozległą ofertę jest nowy „Trail Center”. Oficjalne centrum rowerowe Paganella Dolomites Bike Centre zlokalizowane wewnątrz Andalo Life Park. Ogromna budowla zawiera ponad 300m2 powierzchni usługowej wraz z wypożyczalnią. Centrum obejmie także zewnętrzny pumptrack. Znajduje się tam min. szeroki wachlarz wyposażenia dla dzieci oraz początkujących, gdzie pod ścisłym nadzorem instruktorów MTB mogą nauczyć się podstawowych elementów techniki. Centrum będzie również punktem startu wszystkich wycieczek z przewodnikami po całym obszarze parku oraz miejscem spotkań. Ponadto kolarze po całym dniu jazdy po ścieżkach będą mogli się w nim zrelaksować.

Nowe stacje ładujące e-MTB

Dzięki podjętej współpracy z marką Giant, w tym roku wielu rowerzystów, którzy wybiorą elektryczne rowery do przemierzania tras rejonu Paganella będą mogli skorzystać z nowych, zainstalowanych stacji ładujących baterie elektryczne (Bosh, Yamaha, Shimano).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo i kultura jazdy MTB zawsze będzie ważnym tematem w rejonie Paganella. Od samego początku Bike Park pracował nad umieszczaniem wyraźnych znaków i oznaczeń wzdłuż tras o konieczności używania kasku i świadomym korzystaniu ze szlaków, w tym dzieleniu się nimi z turystami pieszymi. Po raz pierwszy we Włoszech nowy „Bike Patrol” składający się z instruktorów będzie odpowiedzialny za egzekwowanie zasad, pomaganie rowerzystom w potrzebie ale także sugerowanie tras i połączeń, z których mogą skorzystać. Trzy osoby będą patrolowały różne obszary parku. Można ich rozpoznać dzięki specjalnemu ubraniu od Troy Lee Design. Będziecie mogli znaleźć ich oczywiście na rowerze.

Trail Days: pierwszy przystanek w połowie podróży

W tym roku otwarcie wszystkich tras zbiega się z międzynarodowym świętem zwanym „Trail Days” organizowanym przez Specialized Germany. Po czterech udanych latach w Laces i Kranjska Gora z ponad trzema tysiącami kolarzy na ostatniej edycji wydarzenia, Lake Molveno w dniach od 30 maja do 2 czerwca będzie nowym miejscem „rowerowego Woodstocku”. Koncepcja została dobrze przetestowana: pozytywna atmosfera, testy rowerowe, wycieczki z przewodnikiem, doskonała muzyka, wspaniałe jedzenie i świętowanie. Prawdziwy muzyczny festiwal rowerowy nad jeziorem Molveno. Jest to doskonała okazja dla wszystkich rowerzystów do spotkań, rozmów oraz zabawy od początkujących do prosów. Więcej na temat festivalu oraz rejestracji znajdziecie na stronie www.trail-days.com.

Uważany przez wielu kolarzy szukających wspaniałych doznań za jeden z najlepszych kierunków, Bike Park Paganella Dolomites chlubi się najdłuższym sezonem MTB w całych Alpach. Inaugurujemy sezon w kwietniu, a trwa aż do listopada. Bike Park zawiera: trzy strefy do wyłącznego użytku przez rowerzystów ( Andalo, Fai i Molveno) z sześcioma wybudowanymi stosunkowo niedawno szlakami typu flow, gęstą sieć singli, które połączone są ze sobą dzięki ośmiu wyciągom i kolejkom linowym. Możesz z nich korzystać za pomocą jednej, zintegrowanej karty Bike Pass. Dzięki wyciągom rowerzyści mogą bez przeszkód przemierzać dwie najbardziej kultowe miejscówki enduro w okolicy czyli Bear Trails (59km) oraz Lake Trails (75km). 

Bike Park posiada specjalne oznakowanie szkalów, dostępne wszędzie mapy, oznaczenia trudności tras, tracki tras do pobrania, stacje ładowania e-MTB, BiciBUS na dłuższe wycieczki, wypożyczalnie wysokiej klasy rowerów, wyposażenia oraz w końcu instruktorów Paganella Dolomites Academy. Hasłem przewodnim regionu jest "Paganella Dolomites Bike: where mountain biking is serious!" (Paganella Dolomites Bike: miejsce gdzie kolarstwo górskie traktowane jest poważnie).

Więcej informacji na temat parku oraz planowanych imprez znajdziecie na stronie www.dolomitipaganellabike.com


o autorze

Dagmara Drabik

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl