Lungomare Bike Hotel stworzony z rodzinnej miłości i pasji do kolarstwa

Są takie miejsca, w których czujemy się wyjątkowo dobrze, do których chętnie chcielibyśmy wrócić i wracamy! Na naszej liście takich miejsc zdecydowanie pojawia się hotel położony we włoskiej miejscowości Cesenatico, nieopodal Rimini, w malowniczym regionie Emilia-Romania. Hotel Bike Lungomare to niezwykły obiekt, a dlaczego? Dlatego, że jest stworzony z rodzinnej miłości i pasji do kolarstwa. 

Hotel Bike Lungomare oferuje oazę relaksu oraz idealne udogodnienia dla miłośników jazdy na rowerze, od początkujących po profesjonalistów. Cesenatico to kraina rowerzystów i gospodarza Marco Pantaniego - wielkiego kolarza, który na swoim koncie miał aż 46 zwycięstw w karierze! Nie mniej jednak, nie jest to tylko kraina kolarstwa szosowego, gdyż region oferuje również wiele możliwości dla miłośników kolarstwa górskiego, z wieloma pięknymi trasami. Lungomare jest idealnym miejscem na obozy sportowe, wakacje rowerowe, a hotel gościł kilka razy profesjonalne zespoły, m.in takie jak Astana Pro Team, Lampre, Kolumbia, Rusvelo, Sky czy Cannondale.

Miejsce przyjazne rowerzystom to obiekt przygotowany zarówno dla tych rekreacyjnych wypraw jak i prawdziwie kolarskich. Standardem w hotelu jest:

 • wypożyczalnia rowerów marki Pinarello,  
 • dostęp do bike wash, 
 • bezpieczne przechowanie sprzętu w przechowalni rowerów, 
 • wysokoenergetyczne wyżywienie po wyczerpującym dniu, 
 • serwis rowerowy, 
 • informacje dla rowerzystów - mapy z trasami, 
 • organizacja wypraw rowerowych z przewodnikami, 
 • zabiegi SPA dedykowane rowerzystom (w tym masaże sportowe),
 • ogólnodostępna siłownia.

Na terenie obiektu znajduje się centrum testowe Pinarello-Rimini. Dla osób, które zaczynają przygodę z rowerem i nie mają własnego sprzętu rowerowego, bądź chcą przetestować rowery marki Pinarello, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu najwyższej klasy. W obiekcie jest zagospodarowana przestrzeń do bezpiecznego przechowywania oraz dostęp do bike wash i warsztatu rowerowego.

Nie będąc zawodowcem, przed wyjazdem zwyczajowo planujemy nocleg, sprawdzamy infrastrukturę tras rowerowych, dostępność dodatkowej rozrywki, która umili nam chwile podczas wyjazdu, jednak to nie wszystko. Ważną kwestią szczególnie w przypadku poznawania obcych kultur, są przecież nie tylko niezapomniane wrażenia związane z odkrywaniem nowych miejsc, ale również smaków. Hotelowe jedzenie zwykle dostosowane jest do podniebienia większości turystów, a serwowanie lokalnych przysmaków jest rzadkością. Wysoki standard dba o najmniejsze szczegóły, w tym wyżywienie na najwyższym poziomie dostosowane zarówno dla wcześniej wspominanego turysty, ale przede wszystkim dla rowerowego zapaleńca. Śniadania, lunch oraz obiadokolacja serwowana jest w postaci bufetu,  a szeroki wybór potraw jest w stanie sprostać oczekiwaniom niejednego smakosza. 

Na duży plus zasługuje przede wszystkim hotelowa obsługa, która jest bardzo kompetentna. Nie jest problemem bariera językowa, gdyż personel porozumiewa się przynajmniej w czterech różnych językach (angielski, niemiecki, francuski i oczywiście włoski). Jak już wcześniej wspominaliśmy hotel stworzony z rodzinnej miłości i pasji do kolarstwa, dlatego na co dzień w obiekcie możemy porozmawiać z całą rodziną Pasolini, która nie tylko jest otwarta, ale również zawsze służy pomocną dłonią. 

Wybrzeże morza Adriatyckiego na którym usytuowana jest miejscowość Cesenatico daje mnóstwo możliwości. Ukształtowanie terenu w prowincji Emilia-Romana jest bardzo zróżnicowane. Wzdłuż wybrzeża pojedziemy po całkowicie płaskim terenie odpowiednim do lekkich treningów oraz rodzinnych wycieczek . Oddalając się około 10-20 kilometrów wgłąb lądu, docieramy do podnóży gór, ale i tu znajdziemy coś dobrego dla każdego miłośnika dwóch kółek. Sprawdziliśmy wąskie i bardzo strome drogi, jak i przyjemne podjazdy o niewielkim nachyleniu. Jadąc po trasach dobrze znanych przez rowerowych przewodników, można spokojnie zachwycać się pięknymi widokami na pobliskie miasteczka, zameczki usytuowane na wzgórzach, jak i przyrodę, bujną w tej części Włoch. Region, w którym spędziłyśmy kilka dni to teren obfity w zieleń, warto więc zabłąkać się w mniej uczęszczane turystycznie dróżki, aby pochłonąć śliczne widoki. Często obecne tu słońce, dodaje uroku łąkom pełnym kwiatów. Kolejny aspekt o którym należy wspomnieć to infrastruktura rowerowa. Jadąc przez miasteczka dostrzegamy ścieżki rowerowe. Wzdłuż ruchliwych dróg często biegną, boczne dróżki bezpieczne na rowerowy trening. Wszystko to sprawia, że praca, którą wykonujemy na rowerze, czy po prostu wycieczka kolarska staje się bezpieczna i bardzo przyjemna. 

Jadąc na trening warto zaplanować miejsca, które chce się zobaczyć na mapie wybrzeża. Emilia-Romana to prowincja pełna urokliwych włoskich miasteczek. Stare zabytkowe zabudowania na szczytach wzgórz z których rozciągają się piękne widoki na niziny i Adriatyk to tutaj chleb powszedni. Oczywiście w starych murach urokliwe kawiarenki z włoskim espresso to punkt obowiązkowy i często przez nas praktykowany! :) 

Podczas naszych treningowych podróży zobaczyliśmy: 

 • Cesena - rynek z katedrą i kawiarenkami,
 • Bartimoro - na szczycie plac z punktem widokowym, 
 • Cesenatico - przy hotelu kanał z małymi żaglówkami, idealna miejscówka na spacer i kawę,
 • Rimini - najdłuższa plaża, wzdłuż której można się wybrać na rozjazd,
 • San Marino - podjazd do pięknego świata - warto pocierpieć jadąc przez kilkanaście kilometrów pod górę,
 • Montiano - produkcja wina Montiano i katedra na szczycie, 
 • Verucchio - pierwszy przystanek na naszej mapie, pierwszy punkt widokowy na rozciągające się wybrzeże.

Oczywiście to tylko kawałek tego co można w tych okolicach zobaczyć. Pewne jest, że warto tu przyjechać i odkrywać kolejne piękne wzgórza, drogi, które prowadzą w miejsca gdzie kolarstwo ma swoje korzenie. 

BIKE INFO, czyli hit tego miejsca. Co dzień na tablicy wywieszane jest 5 różnych tracków o różnych długościach. Podany jest profil trasy oraz przybliżona średnia prędkość. Poniżej każdej trasy znajduje się tablica z przydzielonym kolarzem - przewodnikiem. Dzień przed wyprawą, każdy ma możliwość się zapisać - podając imię i numer pokoju.  Każdego dnia o 9.30 przed hotelem zbierają się wszyscy chętni, dzieląc się na grupy. Przewodnik wybiera miejsce na postój, czeka na każdym wzgórzu na wszystkich, nadaje tempo i opowiada o miejscach, które odwiedzamy. Na koniec dziękuje za wspólną jazdę, zaprasza na dzień następny. Taka organizacja pozwala na zagospodarowanie czasu całej rodziny gdzie wspólny wyjazd nie ogranicza możliwości wykonania treningu. 

Warto wspomnieć, że co roku we wrześniu w tej miejscowości odbywa się globalny cykl zawodów kolarskich dla amatorów - GrandFondo (3 trasy do wyboru: 73 km, 107 km i 145 km).

Hotel z tej okazji przygotował atrakcje dla miłośników dwóch kółek - w terminie 15-22 września odbędzie się „Tydzień z Pantanim”. Oferta obejmuje 5 dni jazdy prowadzonych przez doświadczonych przewodników, którzy dobierają dla każdej grupy odpowiednią specyfikacje spośród stu różnych tras. Wycieczki rowerowe poprowadzone będą tymi samymi drogami i wspinaczkami, na których trenował Marco Pantani. Każdy ma możliwość wykonywania określonych treningów, aby maksymalnie efektywnie przygotować się do wyścigu. Podczas tygodniowego pobytu odbędzie się Memoriał Pantani poświęcony profesjonalistom, gdzie w każdego roku na stracie możemy zobaczyć największe Team’y kolarskie z całego świata. Na zakończenie tygodnia wypełnionego ogromem atrakcji będzie nie lada wyzwanie, jakim jest start w wyścigu Gran Fondo. Tydzień w Cesenetico to nie tylko jazda na rowerze, ale również wiele emocji dla tych, którzy mają Marco w swoich sercach.

Hotel Bike Lungomare: http://www.hlungomare.com/it


o autorze

Dagmara Drabik

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl