Coraz bliżej gór. Bike Maraton Zdzieszowice już 28 kwietnia

Zdzieszowice są  w kalendarzu Bike Maratonu od dawna. Dziś trudno już sobie wyobrazić ten cykl bez startu w tej właśnie miejscowości, bez kwitnącego rzepaku, orkiestry dętej na starcie i góry św. Anny. Zawsze na początku sezonu, zawsze w odpowiednim miejscu kalendarza, zawsze na wiosnę. Niby gór jeszcze nie ma, ale ten maraton ma swoje mocne strony, a Ci którzy go zlekceważą, płacą zwykle wysoką cenę.

W tym roku druga edycja Bike Maratonu (pierwszą mieliśmy 13 kwietnia w Miękini) odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia. Będzie to już druga okazja aby coraz lepiej przyswajać sobie zmiany i nowości Bike Maratonu 2019.

Ścigamy się więc w tym roku na czterech dystansach: w Zdzieszowicach koronny dystans Bike Maratonu – GIGA – będzie miał już 84 km i 1400 m przewyższenia. To znak, że najdłuższe i najcięższe maratony tego sezonu zbliżają się milowymi krokami, a najlepsi polscy zawodnicy będą mieli po co do Zdzieszowic przyjechać.

MEGA to 54 km i 990 m przewyższeń, CLASSIC to 26 km i 500 m przewyższeń, a FUN zapewni 16 km jazdy i zabawy oraz sumę podjazdów dającą 300 m.

Warto pamiętać o oddzielnych startach: GIGA wystartuje samotnie o godz. 10:00, CLASSIC i MEGA razem o 11:00 (obowiązuje tu podział na sektory startowe), a FUN o 11:30.

Nie zabraknie również wyścigów dla dzieci – Sonko Kids Bike Maraton rozpocznie ok. godz. 11:45.

Wśród wszystkich wyścigów i dystansów Bike Maratonu każdy amator i miłośnik MTB na pewno znajdzie coś dla siebie, a Zdzieszowice są idealnym miejscem żeby taką przygodę w tym roku rozpocząć.

Baza zawodów, jak zwykle w Zdzieszowicach, znajduje się na terenie kompleksu sportowo – wypoczynkowego przy ul. Korfantego.

Kolejna okazja do ścigania w Bike Maratonie to zawody w Polanicy – Zdroju 11 maja. I tam czekają już góry.


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane galerie

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl