Zwycięstwo Karola Rożka

W miniony weekend sezon startowy dla grupy CST 7R MTB Team rozpoczął się na dobre. W sobotę w Miękini odbył się pierwszy w tym roku Bike Maraton, w którym po dobrej zespołowej jeździe zwyciężył Karol Rożek. W drużynie wynik ten został przyjęty z podwójną radością, bowiem jest to pierwszy triumf zawodnika CST 7R w nowych barwach. Wyścig w Miękini na podium ukończyła również Michalina Ziółkowska, która zameldowała się na mecie na trzeciej pozycji.

Michalina upodobała sobie najniższy stopień podium i powtórzyła swój wynik w niedzielnym wyścigu Bike Atelier MTB Maraton. Tegoroczny cykl BAM rozpoczął się w Rybniku, gdzie na starcie stanął komplet zawodników CST 7R. W klasyfikacji open udało się wywalczyć dwa trzecie miejsca, a do Michaliny dołączył lider drużyny Dariusz Batek, który również finiszował na trzeciej pozycji. Dodatkowo w kategorii M30 zwyciężył Michał Kucewicz, a w kategorii M19 wygrał Karol Kucięba, co jednocześnie dało naszym kolarzom dziesiąte i jedenaste miejsce open.

Dla ekipy CST 7R MTB Team zarówno Bike Maraton, jak i Bike Atelier MTB Maraton są ważnymi seriami maratonów, więc tym bardziej weekend można uznać za w pełni udany.

- Inaugurację sezonu MTB w barwach nowej drużyny rozpoczynam od zwycięstwa w Bike Maratonie w Miękini, z czego jestem bardzo zadowolony. Wyścig rozegrał się po naszej myśli, a wygrana jest rezultatem pracy i wsparcia całej ekipy. Niedzielny maraton Bike Atelier w Rybniku ułożył się trochę inaczej niż zakładaliśmy, a ja przyjechałem piąty. Sezon wystartował na dobre, rywalizacja zapowiada się ciekawe i czekam na kolejne wyścigi – mówi Karol Rożek.

- Pierwszy mocny maratonowy weekend za nami. Dwa udane wyścigi, ekipa spisała się bardzo dobrze, cieszy zwłaszcza pierwsze zwycięstwo dla drużyny Karola Rożka. Oby tak dalej - dodaje Dariusz Batek.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Bike Maraton Miękinia

Karol Rożek 1. m-ce open / 1. m-ce w kat. elita,

Michalina Ziółkowska 3. m-ce open / 3. m-ce w kat. elita,

Dariusz Batek 4. m-ce open / 4. m-ce w kat. elita,

Paweł Garczyk DNF,

Michał Neumann DNF.

Bike Atelier MTB Maraton Rybnik

Michalina Ziółkowska 3. m-ce open / 3. m-ce w kat. elita,

Dariusz Batek 3. m-ce open / 3. m-ce w kat. elita,

Karol Rożek 5. m-ce open / 5. m-ce w kat. elita,

Michał Kucewicz 10. m-ce open / 1. m-ce w kat. M30,

Karol Kucięba 11. m-ce open / 1. m-ce w kat. M19,

Paweł Garczyk 19. m-ce open / 9. m-ce w kat. elita,

Maciek Pitach 53. m-ce open / 17. m-ce w kat. M30,

Michał Kwiatek 81. m-ce open / 5. m-ce w kat. M16,

Michał Neumann DNF.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl