Zapraszamy na wielki finał Kellys Cyklokarpaty 2018!

29 września 2018 r. w Rzykach w Gminie Andrychów odbędzie się ostatnia edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Bądźmy tam razem!

Wakacje, wakacje i… po wakacjach. Ale przed nami jeszcze cały sezon późnego lata i złotej polskiej jesieni. Dlatego też warto wyrwać się na weekend do Beskidu Małego i zaliczyć ostatni w tym sezonie wyścig Kellys Cyklokarpaty, który odbędzie się 29 września 2018 r. w Rzykach. Albo chociaż poszwendać się po okolicy, obserwując zmagania zawodników. A będzie co podziwiać! Choć same Rzyki to malutka wieś położona w Gminie Andrychów, jednak malownicze pasma Beskidu Małego, dolina Rzyczanki i oczywiście Czarny Groń, u stóp którego rozegrane będą zawody, na pewno dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Większość lata upłynęła pod znakiem pięknej pogody, ale też męczących upałów. Koniec września zapowiada się w miarę sucho i słonecznie, a zarazem temperaturowo nieco bardziej jesiennie: w granicach 20 stopni, co oznacza doskonałe warunki do ścigania. Na zawodników czeka bardzo wymagająca technicznie i kondycyjnie trasa, z prawdziwie górskimi podjazdami i spektakularnymi zjazdami. Stopień trudności nie bez powodu został oszacowany jako 4/5. Jak zwykle do wyboru będą trzy dystanse i dodatkowo wyścig dla dzieci. Jako pierwsi o 11:00 wystartują zawodnicy Mega (39,6 km i 1586 m przewyższeń) oraz Giga (52,4 km i 2000 przewyższeń). Pół godziny później, o 11:30 ruszy Hobby, o długości 24,3 km i 881 m różnicy wzniesień. W południe zostanie rozegrany Kids Race pod czujnym okiem rodziców.

Po maratonie, o godzinie 18:00 rozpocznie się dekoracja klasyfikacji generalnej, a po niej do późnej nocy trwać będzie CYKLO PARTY. Oprócz zawodów rowerowych na najmłodszych czekać będą specjalnie przygotowane animacje (również w godzinach wieczornych) i cała gama atrakcji – od parków linowych i placów zabaw, po ścianki wspinaczkowe.

Start i meta maratonu w Rzykach usytuowane będą na terenie Resortu Czarny Groń na osiedlu Praciaki. Jest to doskonała baza wypadowa w Beskid Mały – dosłownie spod hotelu biegnie 10-kilometrowa ścieżka przyrodnicza na szczyt Potrójnej, zwanej przez lokalnych górali Czarnym Groniem. Warto się tam wspiąć chociażby ze względu na zapierające dech w piersiach widoki. Ciekawostką jest, że poniżej szczytu, przy szlaku łącznikowym, znajduje się całoroczne, prywatne schronisko turystyczne „Chatka na Potrójnej”, oferujące 20 miejsc noclegowych oraz wspólną kuchnię i jadalnię. W sprzedaży są tu wyłącznie napoje.

Można również zostać na terenie Resortu – jest to ciekawa opcja zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, na które czekają place zabaw w Magicznej Osadzie, park linowy, trampoliny, basen, ściana wspinaczkowa,  czy plenerowa siłownia. Jest również możliwość wypożyczenia rowerów.

Na spacer połączony ze zwiedzaniem można się udać do centrum wsi Rzyki. Malownicza dolina Rzyczanki odkrywa swoje wdzięki o każdej porze roku, a w samej miejscowości warto zwrócić uwagę  na  XVIII-wieczny kościół pw. św. Jakuba Starszego oraz starą kuźnię, przy której odpoczywał Karol Wojtyła.

Jednak nie tylko Rzyki – cała Gmina Andrychów jest „miejscem utkanym z atrakcji”. W Andrychowie warto zwiedzić Muzeum Historyczno – Etnograficzne, klasycystyczny Pałac Bobrowskich, Izbę Regionalną Ziemi Andrychowskiej oraz XVII-wieczny kościół pw. Św. Macieja Apostoła.

Niewątpliwie największą atrakcją gminy jest Inwałd Park, oddalony o 5 kilometrów od Andrychowa i ok. 10 kilometrów od miejsca zawodów. W skład całego obiektu wchodzi kilka parków tematycznych: Park Miniatur, Warownia Inwałd, Dinolandia, Mini Zoo „KUCYK” i Ogród Jana Pawła II.

Oprócz kilku szlaków pieszych przechodzących przez Gminę Andrychów, warto również wspomnieć o trasach rowerowych, które w pewnym stopniu pokrywają się z trasą maratonu Kellys Cyklokarpaty: pierwsza z nich to 29-kilometrowa pętla z Andrychowa przez Przełęcz Kocierską, Kiczorę, Potrójną i Rzyki Praciaki, następnie 26,5-kilometrowa z rynku w Andrychowie przez Rzyki Jagódki, Przełęcz pod Garncarzem, Groń Jana Pawła II i Leskowiec, a także 24,4-kilometrowa z rynku w Andrychowie przez Rzyki, Przełęcz pod Garncarzem, Kobylą Głowę, Inwałd, Wapienicę i Pańską Górę. Te i inne trasy opisane są na stronie http://andrychow.eu/turystyka/turystyka-rowerowa/.


Do zobaczenia na koniec sezonu pod Czarnym Groniem!

Zgłoszenia na Kellys Cyklokarpaty Rzyki: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/

Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.

Sponsor Główny: SISU Sport

Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt

Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl

Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty:

https://cyklokarpaty.pl/

https://www.facebook.com/cyklokarpaty/


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl