JEST SPRAWA, CZEKA MAZOWIECKA RAWA

9 września wszystkie niesportowe tematy idą w kąt. Tego dnia dla kolarzy najważniejszy będzie organizowany przez Cezarego Zamanę maraton MTB w Rawie Mazowieckiej. Po znakomicie przyjętej ubiegłorocznej trasy, każdy ma ochotę na intensywną powtórkę z rozrywki.

To ostatnie chwile, by na spokojnie przyjrzeć się profilom tras przyszykowanych przez dyrektora sportowego Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Przeanalizować zakręty, ocenić trudność podjazdów, wyznaczyć sobie dogodne miejsce na wyprzedzanie, wreszcie – podjąć decyzję, w którym momencie przypuścić atak dający szansę na finałowe zwycięstwo. Czasu na takie kalkulacje nie będzie podczas samego maratonu. Zapowiada się bowiem intensywna do szpiku kości jazda, od startu do mety. Minimalna liczba odcinków asfaltowych, liczne wybijające z rytmu pagórki, długie proste, które kusić będą rywali do rwania się do przodu – w Rawie Mazowieckiej trzeba będzie być skoncentrowanym już od pierwszych sekund.

Napięcie w peletonie będzie tym większe, że cykl Mazovii zbliża się powoli do końca. Każda wywalczona sekunda może okazać się kluczowa dla finałowej klasyfikacji generalnej. Kolarki i kolarze, którzy zawzięcie walczyli przez kilka ostatnich miesięcy po prostu nie mogą teraz odpuścić. Przeciwnie – to właśnie teraz muszą docisnąć pedały, zagryźć zęby i mocniej chwycić za kierownicę, by cały wysiłek nie poszedł na marne.

W o wiele spokojniejszej atmosferze ścigać się będą maluchy w darmowych zawodach z Rybką MiniMini+. To szansa dla dzieciaków do 6. roku życia, by zakosztować pierwszych sportowych emocji. Każdy z dzieciaków wraca do domu z pamiątkowym dyplomem, a dziewczynki i chłopcy najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymają atrakcyjne nagrody.

Cezary Zamana wraz z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka, będącym współorganizatorem maratonu, przygotowali zniżkę dla mieszkańców Rawy. Każdy, kto przy zapisach w biurze zawodów okaże dowód potwierdzający zamieszkanie na terenie miasta, ma zagwarantowany atrakcyjny rabat. Podczas maratonu prowadzona będzie też osobna klasyfikacja dla najlepszej zawodniczki i zawodnika Rawy Mazowieckiej.

Swoje umiejętności będzie można zaprezentować na jednym z czterech dystansów. Dystans Hobby (7 km) przeznaczony jest dla młodzieży do 13. roku życia. Panie oraz seniorzy, a także ci, którzy stawiają na rekreacyjną jazdę powinni wybrać dystans Fit (20 km). Pozostałe dwa dystanse, czyli Pro (60 km) i ½ Pro (40 km) to już nie lada wyzwanie, wymagające odpowiedniej kondycji – ale przede wszystkim woli walki i zapału, by zmierzyć się z przygotowanymi przez kolarskiego mistrza Polski Cezarego Zamanę przeszkodami.

Zapisy trwają na www.mazovia.zamanagroup.pl. Tam też można znaleźć program zawodów. Zapisać się będzie można także w sobotę 8 września między 15.00 a 17.00 oraz w niedzielę 9 września między 8.00 a 11.30  w biurze zawodów przy Zalewie Ruda.

Współorganizatorem maratonu jest także Nadleśnictwo Skierniewice.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl