MTB Pomerania Łęczyce – za nami druga edycja MTB Pomerania Maraton

W minioną sobotę 7 kwietnia odbyła się druga edycja MTB Pomerania Maraton, tym razem w Gminie Łęczyce. Na starcie stanęło blisko 200 kolarzy górskich, wśród nich zawodnicy startujący na dystansie Speed, Mega i Junior, przeznaczonym dla najmłodszych. Trasa wyznaczona przez organizatora, przebiegała przez tereny Nadleśnictwa Strzebielino i Nadleśnictwa Lębork. Uczestnicy krótszego dystansu, czyli dystansu Speed mieli do pokonania 31,5 km z przewyższeniami do 500 m, a uczestnicy dystansu Mega 61,5 km i dwukrotnie więcej przewyższeń.

Zawody, które rozpoczęły się od startu w Amfiteatrze w miejscowości Bożepole Wielkie, odbyły się przy współorganizacji Gminy Łęczyce i Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach, jak również lokalnej drużyny kolarstwa górskiego – TA KO Team.

Prawdziwie wiosenna aura, malownicze tereny i sprawna organizacja, umożliwiły uczestnikom pościg, pełny sportowej adrenaliny. Na dystansie Speed zwyciężyli Sławek Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Agnieszka Zabrocka (MLKS Baszta Bytów).

Na dystansie Mega nie mieli sobie równych Daniel Majkowski (FTI Racing Team) i Agnieszka Patoka (Trek Gdynia).

Organizator, po raz kolejny wyłonił również dwóch najlepszych górali, którzy w najkrótszym odcinku czasu pokonali premię górską, a wśród nich ponownie zwyciężył Piotr Rzeszutek (Klub kolarski Lew Lębork). Wśród pań, najlepsza na premii górskiej okazała się Kinga Tomaszewska (FTI Racing Team).

Najlepszych zawodników, w tym najlepszych górali tej edycji, voucherami pieniężnymi uhonorowała sieć sklepów ProSport, mieszcząca się w Wejherowie i w Pucku. Partnerami Etapu 2 MTB Pomerania Maraton były również marki: Moroccanoil, Goldwell Polska, Volkswagen Benepol, Browar Amber, Cechini-Muszyna i Nordic Arctic Food.

Warto podkreślić, że na wszystkich zawodach z cyklu MTB Pomerania Maraton, funkcjonuje również dodatkowa klasyfikacja, promująca zdrowy tryb życia, która może okazać się inspiracją dla pozostałych organizatorów imprez sportowych. Ta szczególna kategoria jest dedykowana dla grupy zawodników których waga ciała wynosi powyżej 100 kg i jest określona mianem Fit Challenge. To właśnie w tej kategorii, budzącej szczególny doping zawodników i osób im towarzyszących, na drugiej edycji MTB Pomerania Maraton, niezwyciężony okazał się Łukasz Meyer z Luk-Connect Racing Team. Zdaniem organizatora,  kategoria Fit Challenge zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ nie tylko w wyjątkowy sposób motywuje do aktywności sportowej, ale stanowi dodatkową zachętę i szansę walki o podium także dla tych osób, które swoją postawą inspirują w codziennejtrosce o zdrowy tryb życia.

Kolejne starty w cyklu MTB Pomerania Maraton, to prawdziwa gratka dla wszystkich kolarzy górskich z naszego województwa – już 12 i 13 maja odbędzie się Festiwal MTB Pomerania, jeden z pierwszych wyścigów etapowych na Pomorzu. 12 maja w sobotę, zawodnicy wystartują na molo w Pucku, biorąc udział w jeździe indywidualnej na czas i pokonując trasę tuż nad brzegiem morza, a 13 maja w niedzielę, startując w maratonie mtb, z bazy zawodów zlokalizowanej w Parku Ewolucji w Sławutówku, będącym szczególną atrakcją dla najmłodszych uczestników kategorii Junior i ich rodzin.

Jak zapowiada organizator, Festiwal MTB Pomerania, to aż dwa dni ścigania na Pomorzu, a także dodatkowa okazja do wspólnej integracji, zaplanowanej w otoczeniu wyjątkowych okoliczności przyrody i lokalnych foodtrucków, która rozpocznie się tuż po zakończeniu startu pierwszego dnia zawodów i odbędzie się w gronie prawdziwych miłośników kolarstwa górskiego.

Partnerami Etapu 2 MTB Pomerania Maraton są marki: Moroccanoil iGoldwell Polska (szczególnie popularne wśród Pań, oferujące profesjonalne artykuły fryzjerskie) a także, Volkswagen Benepol, regionalny Browar Amber, a także producenci Cechini-Muszyna i NordicArctic Food.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl