Kierunek Miękinia. 14 kwietnia zaczynamy Bike Maraton

Każdego roku wszystko zaczyna się niby tak samo, ale przecież  zawsze jest jednak trochę inaczej. Nowy sezon to zawsze nowe wyzwania, nowe cele i nowa jakość. Niby wszystko wiadomo, a jednak lista tego co niepewne wciąż istnieje i ma się dobrze.

Jak będzie? Jak zacznie się tegoroczny sezon? Jak wypadnie inauguracja? Jak będzie potem?

Na szczęście większość tych odpowiedzi jest w zasięgu ręki i w miarę upływu czasu poznamy je wszystkie. Część - już na pewno w najbliższą sobotę. 14 kwietnia w Miękini startuje Bike Maraton.

W tym roku wracamy do tradycji kolarskich weekendów w gminie Miękinia, bo dzień po Bike Maratonie odbędzie się Szosowy Klasyk, który jest drugim wyścigiem tegorocznego cyklu Via Dolny Śląsk. Szykuje się więc prawdziwe kolarskie święto i mocny początek sezonu oraz świetna okazja do startów dzień po dniu dla kolarskich terminatorów.

Na inaugrację Bike Maratonu w Miękini zapowiada się też fantastyczna pogoda, co z pewnością zrekompensuje błotne ścigi z lat poprzednich. Dystans MINI wynosi w tym roku 28 km, MEGA 51 km, a GIGA 74 km. W sobotę poznamy więc pierwszych zwycięzców wszystkich trzech dystansów i dekorować będziemy najlepsze zawodniczki i zawodników w kategoriach wiekowych oraz teamy w klasyfikacjach drużynowych. Na dystansie GIGA najlepsi polscy kolarze ścigać się będą w kategorii PRO i walczyć będą o nagrody finansowe.

Bike Maraton to impreza dla wszystkich, każdy może tu wystartować, wybierając dystans odpowiedni dla siebie. Trasy takie jak w Miękini, zwłaszcza w wersji MINI, to wymarzona okazja aby spróbować wyścigu MTB albo po prostu zabrać rodzinę na kolarską wycieczkę w sportowym wydaniu.

Jak zwykle w Miękini, można spodziewać się jednej z największych imprez sezonu, wielu zawodników, wielu kibiców, wielu atrakcji i wielkiego wydarzenia, które oferuje wiele, nie tylko sportowych, atrakcji. Będzie duża strefa EXPO, atrakcje dla dzieci, będzie co zjeść i czego się napić. W tym roku startuje również Sonko Kids Bike Maraton - wyścigi dla dzieci będą miały wyższą rangę, ciekawszą oprawę oraz klasyfikację generalną.

Po Miękini czeka nas prawie miesiąc przerwy - wracamy na trasy Bike Maratonu 12 maja w Polanicy - Zdroju. W tym roku Bike Maraton to również, między innymi, Mistrzostwa Polski XCM w Wiśle i Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie.

Biuro zawodów w Miękini ruszy już dzień przed zawodami i pracować będzie od godziny 16:00 do 21:00. Warto numery startowe odebrać już w piątek, a  ewentualny przyjazd w sobotę zaplanować odpowiednio wcześnie. Jak zwykle władze gminy zadbały o dużą liczbę bezpłatnych parkingów, dojazd we wszystkie najważniejsze miejsca będzie odpowiednio oznakowany i zabezpieczony. W dniu zawodów organizatorzy w biurze czekają już od godz. 8:00. Tradycyjnie, bazą zawodów będzie stadion przy ul. Sportowej w Miękini.

Start w sobotę 14 kwietnia o godz. 11:00.

Szosowy Klasyk startuje w niedzielę, również o 11:00.

Więcej na http://bikemaraton.com.pl i http://szosowyklasyk.pl


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl