Błotniki Simpla ADHD SDR Long, czyli nowo powstały polski produkt zasługujący na wyróżnienie!

Klimat jesienno-zimowy w środkowej Europie zawitał na dobre już jakiś czas temu. Okres roztrenowania za nami, a większość z nas już solidnie rozpoczęła przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu. Niewiele osób lubi jazdę w często pojawiającej się pluchy za oknem. Nie wszystko da się przeskoczyć, ale czasem da się zapobiec i spędzić czas na rowerze w miarę przyjemy, a przede wszystkim suchy sposób. Dzięki błotnikom ADHD jest to możliwe.
Na rynku jest wiele dostępnych marek produkujących przeróżne błotniki rowerowe, ale Simpla to polska fabryka (i to warto podkreślić) akcesoriów i części rowerowych z tworzyw sztucznych. A produkty polskie coraz częściej wpisują się na listy rankingowe produktów wysokojakościowych! A czy tak jest w tym przypadku? Dowiecie się poniżej - jak to z naszą polską jakością jest.. :) 

Na stronie producenta znajdziemy różnorodną gamę produktów. Ja jednak skupię się na nowo powstałym modelu, a dokładniej ADHD SDR Long. Na początku jak to zwykle pierwsze wrażenie? Pierwszy rzut oka? A może pierwsza myśl jaka nasunęła mi się spoglądając na produkt? W pierwszej kolejności sama nazwa przypadła mi do gustu! :) a później nasunęły mi się myśli: „Hmm.. ale czy to będzie na tyle sztywne by błotnik nie opadał podczas jazdy, a struktura wytrzymała ciężkie terenowe warunki? A co podczas upadku - czy błotnik nie roztrzaska się na drobne strzępy? Bo pod względem design jest całkiem przyjemny.”  Po kilkutygodniowym teście na te pytania już znam odpowiedź.

MONTAŻ - jedno słowo, które dla większości osób jest dość kluczowe. Na pewno niejednokrotnie przy mocowaniu prze różnych błotników sypały się.. słowa uznania! :) Dlatego producent zadbał o jak najmniejszy stres i zmartwienia unikając skomplikowanych rozwiązań. Szybki montaż na sztycy pod siodłowej za pomocą obejmy śrubowej i już. Nie potrzebujemy do tego żadnych imbusów ani innych kluczy – wystarczy za pomocą swoich dwóch rąk dokonać tego zadania i to jest niewątpliwie ułatwienie dla każdego z nas. I mało tego.. nawet kobieta to bez problemu „ogarnie”! :) 

Błotnik zamontowany no to teraz czas na WRAŻENIA Z JAZDY: 

Wczesną jesienią rozpoczęliśmy redakcyjne testy.  „3 minuty i po sprawie”–  tak skomentowała to jedna z osób korzystających z dobrodziejstw Simpla. Oto kilka słów od użytkowników:

  • "Błotnik zamontowałam bardzo szybko, zajęło mi to dosłownie kilka chwil - nie potrzebowałam żadnych kluczy, ani pomocy kogokolwiek. Podczas pierwszej jazdy jedynie musiałam dostosować jego wysokość i dokręcić imbusikiem regulacje, by zapobiec niechcianemu opadnięciu błotnika podczas jazdy w terenie. Jedynym mankamentem, który podczas pierwszych jazd odczuwałam to czasem podczas kręcenia "obiłam się" nogą o mocowanie błotnika na sztycy, ale z biegiem czasu się po prostu przyzwyczaiłam i nie odczuwałam już tego dyskomfortu. Przejechałam wiele treningów i za każdym razem, gdy miałam błotnik ADHD SDR Long wracałam czysta i sucha, a to zdecydowanie potwierdza, że produkt jest wart uwagi!"
  • "Błotnik montuje bez użycia dodatkowych narzędzi i to w zupełności wystarcza, nawet na jazdę w terenie! Właśnie tutaj należą się największe słowa uznania dla producenta, już przeszło ponad dwa miesiące mam okazje trenować z tym błotnikiem i on nie pękł. Gdy go dostałem do ręki nie wierzyłem, że konstrukcja będzie tak sztywna aby błotnik się nie kiwał i co więcej obejma wytrzymywała wszystkie naprężenia. Dla mnie jest to błotnik uniwersalny ponieważ używam go w rowerze szosowym, przełajowym i MTB. Można rzec że produkt idealny, jedyny mały minus za to, że tak samo jak Rita haczę udami o obejmę, ale nie jest to uciążliwe."

Kolejnym atutem jest maksymalna SZTYWNOŚĆ! Błotnik nie należy do najkrótszych i najmniejszych, a pomimo daje radę. Materiał z którego jest wykonany ma niewiarygodnie wytrzymałą na wygięcia strukturę. Miałam obawę, że jeśli tworzywo sztuczne jest tak "twarde" to podczas lekkiego upadku błotnik szybko pęknie, ale przekonałam się dwa razy, że nie warto się martwić na zapas. Błotnik przy przeszlifowaniu asfaltu był nadal w całości i również wywrotka w terenie nie zrobiła na nim najmniejszego wrażenia. Aż chcę się napisać "w czepku urodzony", bo za każdym razem chyba tylko on wychodził bez szwanku! 

PODSUMOWANIE

Błotniki z całą pewnością spełniają oczekiwania. Dużym atutem jest uniwersalność produktu – spełnia swoje zastosowanie w rowerze górskim, szosówce czy przełajówce. Myślę, że szerokość błotnika pozwoli do zastosowania go również w fatbikach. Szybki montaż, indywidualne dostosowanie regulacji do roweru, a podczas jazdy maksimum ochrony i brak stresu związanego z przesuwaniem, bądź spadaniem błotnika, sprawiają, że redakcyjni testerzy z produktu są zadowoleni. Reasumując suche cztery litery podczas zimowych treningów to wielka przyjemność.. więc dobrze, gdy tak proste rozwiązania potrafią konkretnie pozbyć się problemu wielu użytkowników zimowego szaleństwa :)


SPECYFIKACJA 


WAGA: 227g

MATERIAŁ: tworzywo sztuczne – PP, PC

MOCOWANIE: sztyca siodła 

ROZMIAR KOŁA: 24'' - 29''

PRODUCENT: Simpla


o autorze

Redakcja

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl