Błotniki Simpla Ubiquit - krajowy produkt na światowym poziomie

Zanim zacznę opis testowanego błotnika to uważam, warto w kilku zdaniach przedstawić firmę:

Simpla to jedyna Polska fabryka produkująca błotniki do rowerów z tworzyw sztucznych . Oferta firmy to ponad kilkadziesiąt modeli dostosowanych do ram miejskich, górskich, szosowych, trekingowych i dziecięcych.

            Simpla to marka tworzona przez pasjonatów dla pasjonatów. Od ponad 20-stu lat specjalizujemy się w produkcji błotników do rowerów w technologii wtryskowej. W swojej pracy korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań i innowacji. Aktywnie angażujemy się w proces projektowania i wdrażania produktów. Tworzymy zgrany team specjalistów i rzemieślników. Współpracujemy z projektantami, artystami i instytucjami lokalnymi., m.in. z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie i Politechniką Częstochowską. W tym roku poszerzyliśmy nasza ofertę o produkty dwukomponentowe - co umożliwia wprowadzenie szerokiej gamy kolorystycznej, personalizację oraz modyfikację poszczególnych składowych błotnika.

For a no limit ride – to drogowskaz naszego działania. Właśnie dlatego robimy to, co robimy. Dla jazdy bez limitów i ograniczeń. Wbrew przeciwnościom. Nieważne jakie spotykasz trudności, jeżeli dasz z siebie wszystko to na mecie, tak jak w wyścigu kolarskim będziesz – the best.

Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka - niezwykłe bogactwo kolorystyczne produktów i wysoka jakość wykonania. Producent oferuje swoje błotniki w aż piętnastu różnych kolorach, każdy zapewne znajdzie coś dla siebie.  Do testu wybrałem model Ubiquit SDL 46 w kolorze tytanowym, zadecydował o tym kolor mojego miejskiego roweru - błotniki idealnie zgrały się z nim kolorystycznie. Wizualnie produkt wypada świetnie, absolutnie nie ma się do czego przyczepić, wszystkie detale dopracowane na tip top. Cieszy fakt że mamy w kraju firmę która potrafi zadbać zarówno o design jak i dobrej jakości wykonanie. Gdyby nie logo producenta na klipsie maskującym zaczepy błotnika ( który jest zarazem odblaskiem), ciężko by się było domyślić że te błotniki zostały wykonane w naszym pięknym kraju. 

Model SDL z założenia ma chronić całe koło i jest przeznaczony do rowerów z kołami 28 cali. Wykonany jest z dwóch rodzajów tworzywa o różnym stopniu sztywności, dzięki temu błotnik jest bardziej stabilny. Na zakończeniach zarówno przedniego jak i  tylnego błotnika umieszczono coś w rodzaju gumowego ''chlapacza'' - zabieg bardzo miły dla oka, dodał on kilka punktów do wyglądu dla Ubiquit- a. 

 Za przymocowanie do ramy odpowiadają stalowe druty oraz śruby imbusowe z nakrętkami  oraz plastikowe elementy. Montaż całego kompletu przód + tył zajmuje około 10 minut, producent dostarcza bardzo czytelną instrukcję montażu w czterech językach ( w tym polskim).

Czas na jazdę. Jak na porządny test przystało, wypadało mi się przejechać moim ''mieszczuchem'' obutym w te błotniki podczas deszczu. Długo czekałem ale się doczekałem i byłem mile zaskoczony.  Pomimo dość poważnego opadu, na moich ciuchach nie znalazłem żadnej kropki z błota czy innych niespodzianek z asfaltu, również moje buty pozostały na przyzwoitym poziomie ''suchoty''.  Ubiquit zdał swój egzamin bardzo dobrze.  Szczerze mówiąc widzę ten produkt również jako świetny błotnik do zimówki na dużym, wąskim kole którą użytkuje się na szosie ( system montażu mocno ogranicza szybkie ściąganie i zakładanie tych błotników). Całościowo zakryte koło, oraz element odblaskowy, czerwony lub żółty kolor jest nie do przecenienia podczas mokrych i długich szosowych jazd w  zimie przy słabej widoczności.

 Po więcej informacji na temat produktów Simpla chciałem Was zaprosić na stronę internetową producenta ale niestety jest ona w budowie ;-). Mam nadzieję że po ukończeniu będzie również ciekawa i kolorowa jak błotniki które przysłano mi do testów. Tymczasem pozostaje Wam odwiedzić fanpage producenta - Simpla - Factory of bike parts and accessories.

Dane katalogowe: 

Waga kompletu   - 190 g 

Rozmiar koła       -  28 cali 

Materiał               -  dwukomponentowe tworzywo 

Mocowanie          -   przód: do podkowy amortyzatora lub widelca sztywnego+ pręty, tył:  na dole ramy+ pręty 

Szerokość opony - 3

2- 46mm 

Ocena: 

jakość 5 

design 5 

łatwość montażu 5

Producent: www.simpla.pl


o autorze

Małgorzata Mazurek

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl