ORLEN Puchar Polski: Sadłecka i Żuber najlepsi w Białymstoku

W niedzielne popołudnie w Białymstoku rozegrana została kolejna odsłona ORLEN Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. W elicie kobiet i mężczyzn triumfowali Magdalena Sadłecka oraz Adam Żuber.

Wyniki

Wyścig  o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku w kolarstwie przełajowym był przedostatnią odsłoną ORLEN Pucharu Polski w tym roku. Pogoda, mimo połowy grudnia, dopisywała zawodnikom, których na starcie nie brakowało. Wśród najmłodszych - żakiń i żaków - po zwycięstwa sięgnęli Alicja Lachowicz (UKK Prostki) i Jacek Glazik (MLKS Baszta  Bytów), zaś pośród młodziczek i młodzików pierwsi na mecie meldowali się Karolina Karpińska (MLKS Baszta Bytów) i Kacper Hoppa (GKS Cartusia w Kartuzach). Juniorką i juniorem młodszym dnia okazali się być tym razem przedstawiciele klubu z Koziegłów -  niepokonana od tygodni Ewa Miłek oraz Jakub Musialik.

Rywalizację kobiet open (elita+U23) tym razem zdominowała Magdalena Sadłecka (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric Team), która w tym sezonie po raz pierwszy stanęła w szranki na pucharowych przełajach w Polsce. W Białymstoku jednak jej nie zabrakło i linię mety przekroczyła na pół minuty przed  orliczką Adrianną Stępniewską (Skan Bike Team Opoczno). Miejsca na podium dopełniła Anna Wiese.

W wyścigu open mężczyzn (elita+U23+junior) prym z kolei wiódł Adam Żuber, który o odpowiednio 31 i 46 sekund pokonał duet z Volekswagen Samochody Użytkowe MTB Team - orlika Marcelego Bogusławskiego i juniora Piotra Kryńskiego.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Z rowerem na wakacje

    Rowerowe wycieczki podczas wakacyjnego wypadu doskonale umilają czas i pozwalają złapać dużo świeżego powietrza. Ale jak spakować ze sobą rower na...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl