ORLEN Super Puchar Polski: Jasekova i Konwa na podiach

W niedzielę przełajowcy w naszym kraju przenieśli sie do Gościęcina, gdzie w ramach ORLEN Super Pucharu Polski rozegrana została 24. edycja Bryksy Cross. 

Wyniki

Bryksy Cross jest imprezą, której termin od lat przełajowcy zakreślają w swoich kalendarzach i z ogromną chęcią przyjeżdżają rywalizwować do Gościęcina. Nie inaczej było i tym razem. Było chłodno, ale słonecznie, więc tym bardziej chęci do walki nie brakowało. 

Zmagania open żaczek i żaków zakończyły się, pierwszy raz w tym sezonie, sukcesem przedstawicielki żeńskiej części peletonu. Triumfował Larysa Kolańczyk (Cykloklasa Merida UKS Feniks), pokonując o kilka sekund Czeszkę Pavlę Smudalovą i Borysa Klaczkowskiego (FKK Agnieszka Skalniak). Wśród młodziczek najszybsza była - niezmiennie - Malwina Mul (KLSKS Azalia Brzóza Królewska), a wśród młodzików dominację potwierdził ponownie Kacper Hoppa (GKS Cartusia w Kartuzach). Także w zmaganiach juniorek oi juniorów młodszych prym wiedli znani nam już Ewa Miłek i Jakub Musialik z MGLKS Błętkitnych Koziegłowy.

W wyścigu kobiet open tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła Słowaczka Tatiana Jasekova, pokonując orliczki - Czeszkę Katerinę Mudrikovą i Kingę Kalembkiewicz z KLKS Azalia Brzóza Królewska. Wyścig open mężczyzn zakończył się natomiast triumfem Marka Konwy  (Volkswagen Samochody Użytkowe), za którym metę przekraczali Czech Lubomir Petrus i jednen z najbardziej doświadczonych "błotniaków" - Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).  Pierwszym orlikiem na kresce okazał się być dziś Wojciech Ceniuch (GK Piast Szczecin), zajmując 7. miejsce open, a jako 12. na kresce zameldował się najlepszy junior czyli Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Ze zwycięstw w wyścigach kat. masters cieszyć się w Gościęcinie mogli tym razem Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Piotr Rakiewicz (GVT), Czech Ivo Kovarik i Wlademar Banasiński (Browar Fortuna).



o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl