ORLEN Puchar Polski: Kalembkiewicz i Zuber najlepsi w Toszku

W sobotnie popołudnie w śląskim Toszku rozegrana została 8. seria ORLEN Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Na najwyższych stopniach podiów stanęli m.in. Kinga Kalembkiewicz i Adam Żuber.

Wyniki

Po krótkiej przerwie polscy pzełajowcy powrócili do rywalizacji w ORLEN Pucharze Polski, którego kolejna już seria rozgrywana była w sobotnie popołudnie w Toszku. W rywalizacji najmłodszych - żakiń i żaków - najlepsi okazali się Martyna Kowalewska (LUKS Toszecka Grupa Kolarska) i Borys Klaczkowski (FKK Agneiszka Skalniak), zaś pośród młodziczek i młodzików wygrali Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska)  i Kacepr Hoppa (GKS Cartusia w Kartuzach), którzy dominują w przełajach od początku sezonu.

Duet z Błętkitnych Koziegłowy - Ewa Miłek i Jakub Musialik - pierwsi meldowali się na mecie wyścigów juniorek i juniorów młodszych, a wśród juniorów najlepszy był dziś Krzysztof Domin z Domin Sport.

Rywalizację kobiet open (elita+U23) zakończyła z sukcesem Kinga Kalembkiewicz z Brzózy Królewskiej, o ponad pół minuty pokonując Barbarę Borowiecką KS Niewiadomych OMEGA. Miejsca na podium dopełniła spóźniona o blisko 2 minuty klubowa koleżanka Kalembkiewicz, Brygida Piersiak.

Z kolei w wyścigu open mężczyzn (elita+U23+junior) jako pierwszy na mecie zameldował się ponownie niestoważyszony Adam Żuber, finiszując przed Patrykiem Kosteckim (Domin Sport) i Mariuszem Gilem (Euro Bike Kaczmarek Electric).

W zmaganiach mastersów na najwyższych stopniach podiów stawali dziś za to Jakub Ratajczak (Cyclocrossopole),  Waldemar Banasiński (Browar Fortuna), Michał Kucewicz (CST MTB Team) i Mirosław Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team).


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl