Marta Turoboś reprezentantką Polski

W tym roku Mistrzostwa Świata XCE połączone będą z zawodami BMX, zatem wydarzenie szykuje się bardzo okazale. Cała impreza będzie miała miejsce w dniach 9-12 listopada i z całą pewnością odbije się szerokim echem zarówno w samych Chinach, jak i na świecie. Z Polski do Chin wybiera się reprezentująca Hurom Sławno Kellys Team i CST Riders, tegoroczna Mistrzyni Polski w tej odmianie kolarstwa, czyli Marta Turoboś!

Start Marty wypada w niedzielę 12. listopada o godz. 16.30. Ze względu na zmianę strefy czasowej i konieczność właściwego przygotowania się do zawodów, trzeba lecieć na miejsce około tygodnia wcześniej.

Marta udzieliła nam krótkiego wywiadu.

- Będziesz reprezentowała Polskę na MŚ w Chinach. Jakie masz plany i marzenia dotyczące startu?

- Dzięki ogromnemu wsparciu firmy CST mam możliwość reprezentowania kraju podczas Mistrzostw Świata, z czego ogromnie się cieszę. Każdy start w barwach narodowych jest dla mnie bardzo ważny, bo oprócz jazdy dla siebie, reprezentuję przede wszystkim swój kraj. W ubiegłym roku zajęłam 10. miejsce, w tym chciałabym pojechać równie dobrze. Cel to czołowa dziesiątka, każde miejsce wyżej będzie dla mnie ogromnym sukcesem.

- Czego się spodziewasz na miejscu? Co wiesz o trasie w Chengdu?

- Trasa w Chengdu wytyczona będzie w centrum miasta. Patrząc na tamtejsze ukształtowanie terenu wielkich gór raczej nie można się spodziewać. Póki co nie znam dokładnego przebiegu rundy, ale mam nadzieję, że będzie techniczna i widowiskowa.

- Jak reagujesz na zmianę strefy czasowej? Czy robi Ci to jakąś różnicę?

- Wiadomo, że podróż do Chin to długi lot samolotem oraz zmiana strefy czasowej. Na miejscu będę pięć dni przed startem. Mam zamiar jednak wcześniej przygotować się do tego reorganizując swój plan dnia. Będąc w ubiegłym roku na Akademickich Mistrzostwach Świata na Filipinach dość szybko przestawiłam się na inny czas, a to ten sam region świata, więc i tym razem powinno być dobrze.

- Które zawodniczki są według Ciebie faworytkami mistrzostw?

- Co do rywalek to jeszcze nie znam listy startowej, nie wiem kogo można się spodziewać. Jednak jak na Mistrzostwa Świata przystało, myślę, że najmocniejszych zawodniczek nie zabraknie i ściganie będzie na najwyższym poziomie.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl