Od morza po góry - aktywny weekend zespołu CST

Rita Malinkiewicz wygrała w Rumi finałowy wyścig Garmin MTB Series.

Zawodniczka CST MTB Teamu wybrała się w weekend na Pomorze, aby walczyć w trzecich zawodach Garmin MTB Series 2017. Po dwóch wyścigach prowadziła w klasyfikacji generalnej i była faworytką do zwycięstwa całego cyklu.

Rita nie zawiodła i w Rumi postawiła kropkę nad i, wygrywając wyścig oraz generalkę, z czego oczywiście jest bardzo zadowolona.

- To było naprawdę ciężkie ściganie, mimo że nad morzem, to góry mają tutaj piękne - śmieje się zwyciężczyni. - Po płaskim wyścigu w Stężycy byłam lekko podłamana, ale tym razem udało mi się wygrać i zwyciężyć w całej tegorocznej edycji, z czego bardzo się cieszę - dodaje zawodniczka CST MTB Team. - Jeśli tylko zdrowie pozwoli, zawitam w przyszłym roku na Pomorze walczyć w następnej edycji Garmin MTB Series - zapewnia Rita.

Opony CST sprawdzają się również na torze

Kolejne sukcesy zawodników Copernicusa.

Przedstawiciele Akademii Kolarskiej Copernicus z medalami Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich na torze w Pruszkowie. Michał Gałka zdobył złoto na 500m, a Olga Wankiewicz wywalczyła srebro na 500m i brąz w scratch.

Mistrzowskie opony przetestowane

W weekend w Ustroniu odbyły się testy rowerów Merida i opon CST.

Weekendowe testy w Ustroniu za nami. Pogoda na szczęście nie odstraszyła uczestników i impreza była jak najbardziej udana. Kilkudziesięciu uczestników, którzy pojawili się w hotelu „Kolejarz Best For You”, miało okazję przetestować rowery Meridy wyposażone w najlepsze opony CST. Opinie i zadowolone twarze wskazywały, że nikt nie był zawiedziony. Miejsce, które zostało wybrane przez organizatora, zbiegło się w czasie z Beskidzkim Triathlonem Górskim, co zaowocowało także... posezonowym, towarzyskim startem drużyny CST w tych zawodach. Impreza bardzo kameralna, mająca swój urok, przypadła do gustu wszystkim, a z tego co mieliśmy okazję zaobserwować, także i tym startującym tylko na co dzień na rowerach.

W kwestii testów... warunki, jakie panowały w weekend śmiało można określić jako wymagające. Błoto, śliskie korzenie, mokre asfalty - to wszystko stanowiło idealne podłoże dla przetestowania opon z kolekcji Premium. Największe zainteresowanie budził B-Trail o fenomenalnej wadze 510g w wersji 29", a także szosowe Cito założone na nową Meridę Reacto.

Przy okazji pobytu w hotelu zawodników CST odbyło się przekazanie koszulki Mistrza Polski w Maratonie MTB, którą Darek Batek zdobył w mijającym sezonie.

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.