Bike Maraton i Kielce Bike - Expo już 23 września

Wielki powrót Bike Maratonu do Kielc będzie miał oczywiście miejsce podczas tegorocznych targów Bike - Expo. Swego czasu to właśnie tam kończył się jeden z sezonów największego w Polsce cyklu maratonów MTB, a finałowy maraton startował w jednej z targowych hal, co było wydarzeniem bez precedensu. Dziś maratony rokrocznie towarzyszą kieleckim targom, a w tym roku nadeszła wreszcie kolej na Bike Maraton, który tę tradycję zapoczątkował. Najbliższy BM to mocny kandydat na imprezę sezonu, choć konkurencja w tej kategorii jest silna, a i sam BM generuje w niej wielu konkurentów.

Sama obecność na Kielce Bike - Expo nie wystarczy - w związku z tym organizatorzy wspólnie przygotowali kilka niespodzianek i atrakcji, które mają podkreślić wyjątkowość tej edycji. Poza klasyfikacjami i dystansami, do których Bike Maraton zdążył nas już przyzwyczaić, poza wyścigami dla dzieci, poza kategoriami indywidualnymi i drużynowymi, będziemy mieli w Kielcach ponownie kolejną odsłonę Pucharu Polski XCM. Totalną nowością i szansą na wspólną zabawę i sportową integrację kolarskiej branży jest natomiast Kielce Bike - Expo Challenge - swoiste branżowe Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, w których startować mogą reprezentanci licznych przecież w Kielcach wystawców. Ukłon w stronę lokalnej kolarskiej społeczności to wspólna klasyfikacja z cyklem MTB Cross Marathon. Dodatkowo odbędzie się wyścig w klasyfikacji E-bike - rowerów elektrycznych.

Jeśli chodzi o emocje pozasportowe, choć ściśle ze sportem związane, to Bike Maraton zaprasza również na premierę filmu "Nino Schurter - Prawdziwy góral w pogoni za chwałą". Projekcja odbędzie się w targowej hali "Omega". Tam również odbywać się będą dekoracje. Zmiana jest jeszcze jedna - nietypowa dla BM godzina startu. Zawody rozpoczną się o godz. 13:00, w sobotę 23 września.

Jak zwykle będziemy mieli  też trzy dystanse - tym razem o długości 29, 49 i 68 km.

Wyjątkowych edycji w tym sezonie Bike Maraton miał przynajmniej kilka - jeleniogórski maraton UCI z Jolandą Neff na 1. miejscu, kolejny maraton UCI w Szklarskiej Porębie, Mistrzostwa Polski XCM w Wałbrzychu i złota dla Batka i Ziółkowskiej. Były edycje górskie, trudne, wymagające i wyczerpujące. Były bardziej płaskie, dające trochę oddechu od walki w górach.  Czas zatem na kolejną, tym bardziej że do końca sezonu już naprawdę blisko, a następna, również wyjątkowa edycja w Świeradowie już 7 października. Nie możemy przecież zapomnieć, że tysiące uczestników BM walczy o miejsca w klasyfikacji generalnej, a izerski finał cyklu to zawsze wielkie wydarzenie.

Największe targi i największy maraton - takie połączenie wydaje się więc oczywiste i zdaje się gwarantować sukces. Jeśli, zapewne słusznie, założymy że nikogo z branży rowerowej i kolarskiej nie może w najbliższych dniach w Kielcach zabraknąć, to zapowiada się kapitalna, nie tylko sportowa, impreza.

Kielce Bike - Expo i Bike Maraton już 23 września. Więcej na http://bikemaraton.com.plo autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl