Bike Maraton i Kielce Bike - Expo już 23 września

Wielki powrót Bike Maratonu do Kielc będzie miał oczywiście miejsce podczas tegorocznych targów Bike - Expo. Swego czasu to właśnie tam kończył się jeden z sezonów największego w Polsce cyklu maratonów MTB, a finałowy maraton startował w jednej z targowych hal, co było wydarzeniem bez precedensu. Dziś maratony rokrocznie towarzyszą kieleckim targom, a w tym roku nadeszła wreszcie kolej na Bike Maraton, który tę tradycję zapoczątkował. Najbliższy BM to mocny kandydat na imprezę sezonu, choć konkurencja w tej kategorii jest silna, a i sam BM generuje w niej wielu konkurentów.

Sama obecność na Kielce Bike - Expo nie wystarczy - w związku z tym organizatorzy wspólnie przygotowali kilka niespodzianek i atrakcji, które mają podkreślić wyjątkowość tej edycji. Poza klasyfikacjami i dystansami, do których Bike Maraton zdążył nas już przyzwyczaić, poza wyścigami dla dzieci, poza kategoriami indywidualnymi i drużynowymi, będziemy mieli w Kielcach ponownie kolejną odsłonę Pucharu Polski XCM. Totalną nowością i szansą na wspólną zabawę i sportową integrację kolarskiej branży jest natomiast Kielce Bike - Expo Challenge - swoiste branżowe Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, w których startować mogą reprezentanci licznych przecież w Kielcach wystawców. Ukłon w stronę lokalnej kolarskiej społeczności to wspólna klasyfikacja z cyklem MTB Cross Marathon. Dodatkowo odbędzie się wyścig w klasyfikacji E-bike - rowerów elektrycznych.

Jeśli chodzi o emocje pozasportowe, choć ściśle ze sportem związane, to Bike Maraton zaprasza również na premierę filmu "Nino Schurter - Prawdziwy góral w pogoni za chwałą". Projekcja odbędzie się w targowej hali "Omega". Tam również odbywać się będą dekoracje. Zmiana jest jeszcze jedna - nietypowa dla BM godzina startu. Zawody rozpoczną się o godz. 13:00, w sobotę 23 września.

Jak zwykle będziemy mieli  też trzy dystanse - tym razem o długości 29, 49 i 68 km.

Wyjątkowych edycji w tym sezonie Bike Maraton miał przynajmniej kilka - jeleniogórski maraton UCI z Jolandą Neff na 1. miejscu, kolejny maraton UCI w Szklarskiej Porębie, Mistrzostwa Polski XCM w Wałbrzychu i złota dla Batka i Ziółkowskiej. Były edycje górskie, trudne, wymagające i wyczerpujące. Były bardziej płaskie, dające trochę oddechu od walki w górach.  Czas zatem na kolejną, tym bardziej że do końca sezonu już naprawdę blisko, a następna, również wyjątkowa edycja w Świeradowie już 7 października. Nie możemy przecież zapomnieć, że tysiące uczestników BM walczy o miejsca w klasyfikacji generalnej, a izerski finał cyklu to zawsze wielkie wydarzenie.

Największe targi i największy maraton - takie połączenie wydaje się więc oczywiste i zdaje się gwarantować sukces. Jeśli, zapewne słusznie, założymy że nikogo z branży rowerowej i kolarskiej nie może w najbliższych dniach w Kielcach zabraknąć, to zapowiada się kapitalna, nie tylko sportowa, impreza.

Kielce Bike - Expo i Bike Maraton już 23 września. Więcej na http://bikemaraton.com.plo autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

  • ​Sturdy ma to coś

    Słyszeliście o firmie Sturdy? To mała manufaktura o wielkich możliwościach zlokalizowana we Frome w UK. Jeśli szukasz czegoś naprawdę unikalnego i...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl