Mistrzostwa Europy MTB UEC - Kasia Solus-Miśkowicz szósta w elicie!

Wyścig elity kobiet liczył 6 okrążeń. Najszybciej pokonała go Ukrainka Yana Belomoina osiągając czas 01:24:35.06, druga na mecie pojawiła się Szwajcarka Linda Indergand z czasem 01:28:00.90 (00:03:26 straty), a trzecia - Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa (01:28:43.43, +00:04:09).

Szóste miejsce natomiast wywalczyła nasza reprezentantka Katarzyna Solus-Miśkowicz!! Jej czas to 01:30:21.75 (+00:05:47 straty). A dwudzieste - Aleksandra Podgórska z czasem (01:37:04.77, +00:12:30). Gratulujemy!

Po pozytywnych informacjach czas niestety na te złe... Niestety z powodu kontuzji nadgarstka nie wystartowała Maja Włoszczowska. Z kolei Magdalena Sadłecka po upadku została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono u niej wstrząs mózgu, co oczywiście także wykluczyło ją z walki o tytuł. Obu paniom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Jolanda Neff zaliczyła groźnie wyglądający upadek podczas głównego wyścigu - uraz barku zmusił ją do wycofania się z rywalizacji.

Śliska trasa zebrała dość duże żniwo, nie ukończyło w sumie 7 zawodniczek, w tym obok Neff również Dunka Marlene Jakobsen i Węgierka Barbara Benko.

Wśród panów - niezwyciężony okazał się Szwajcar Florian Vogel, siedem finałowych okrążeń pokonał w czasie 01:24:07.22. Dokładnie 10 sekund za nim na metę przyjechał Francuz Julien Absalon (01:24:17.18), trzeci pojawił się Niemiec Manuel Fumic (01:24:47.04, +00:00:40).

Z Polaków najlepszy okazał się Marek Konwa, który ukończył wyścig na 16 miejscu z czasem 01:27:48.41 (+00:03:42), Bartłomiej Wawak zameldował się jako 30, z czasem 01:31:57.26 (+00:07:50), a Maciej Jeziorski ukończył na miejscu 45.

Gratulujemy!

Oliwia Kamińska

Fanatyczka rowerowa, zawodniczka bikejoringu. Po kilku latach wraca do mtb i... będzie także próbować swoich sił na szosie!