Mistrzostwa Europy UEC - eliminator elity

Drugi dzień mistrzostw to wyścig eliminator mężczyzn i kobiet oraz ostateczne przygotowania do ostatniej dyscypliny podczas kolejnych dwóch dni zawodów.

Wśród mężczyzn zwyciężył Francuz Titouan Perrin Ganier, z finałowym czasem 01:12.31 - był to najlepszy czas okrążenia podczas całego wyścigu. Wśród zakwalifikowanych do finałów znalazło się dwóch Polaków. Wszyscy dotarli do 1/8 finałów, a najlepszym z nich okazał się Marceli Bogusławski (1:26.24), który napisał na swoim fanpage na facebook'u: 

"Mistrzostwa Europy po eliminacjach wyglądały całkiem obiecująco, gdzie udało mi się wykręcić 6 czas...Lecz w kolejnym biegu po samym starcie wypiął mi się prawy but, przez co byłem zmuszony przejechać przez przeszkody z jednym wpiętym butem. Niestety na przeszkodzie dobiłem tylnim kołem i przebiłem opone.Starałem się gonić rywali na kapciu lecz było to bardzo trudne i musiałem zadowolić się trzecim miejscem w biegu tracąc 3sek do najlepszej dwójki co wykluczyło mnie to z dalszej rywalizacji. Dziękuję wszystkim kibicom za świetny doping oraz całej kadrze polski za wsparcie! "


Drugiego z naszych reprezentantów - Łukasza Szymczuka - pech prześladował od samego początku - najpierw kapeć na treningu, później kolejny wraz z problemami z łańcuchem podczas kwalifikacji, ostatecznie na finałowym okrążeniu jeszcze jeden - przez co niestety nie ukończył okrążenia i zakończył rywalizację w jednej ósmej finałów.

W finałowych wyścigach eliminatora kobiet nie zobaczyliśmy żadnej Polki, a najwyższy stopień podium należał do Kathrin Stirnemann, która reprezentuje Szwajcarię. Po drugie i trzecie miejsce sięgnęły kolejno Czeszka Prudkova Barbora i Holederka Anne Trepstra.

Wszyscy wyczekujemy najważniejszego podczas tych mistrzostw - wyścigów XCO.

W kategorii juniorów zobaczymy na starcie Mateusza Nieboras i Stanisława Nowaka, w juniorkach natomiast reprezentować nas będą Patrycja Świerczyńska, Agnieszka Szpocińska i Maja Drelak. W kategorii U23 mężczyzn: Jakub Zamroźniak, Filip Helta, Marceli Bogusławski, nie zobaczymy niestety Łukasza Szymczuka. U23 kobiet następująco: Marlena Droździok, Magdalena Zielińska, Gabriela Wojtyła i Patrycja Piotrowska. Z elity zostali zakwalifikowani - wśród mężczyzn: Bartłomiej Wawak, Marek Konwa, Maciej Jeziorski, a wśród kobiet: Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Aleksandra Podgórska i Magdalena Sadłecka.

Jesteście ciekawi trasy? Bartłomiej Wawak wrzucił film z treningu:

Wszystkim Polakom życzymy powodzenia!!


o autorze

Oliwia Kamińska

Fanatyczka rowerowa, zawodniczka bikejoringu. Po kilku latach wraca do mtb i... będzie także próbować swoich sił na szosie!

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl