Władca czterech wieży wzywa wyznawców etapówek MTB.

Na mapie krajowego ścigania MTB pojawił się dziewiczy event  zlokalizowany w samym sercu Gorców. Cała dolina Ochotnicy na której straży stoją cztery tytułowe wieże na najwyższych okolicznych górach stanie się miejscem zmagań na nowo wytyczanych szlakach skierowanych do fanów jeżdżenia po górskich ścieżkach. Weekend 18-20 sierpnia warto więc przeznaczyć na wyzwanie, jakie postawią uczestnikom organizatorzy.

Foto: 4 Towers

Za całą sprawa kryje się jeden z twórców świetnego ścigania szosowego po Podhalu- Cezary Szafraniec, co jest wystarczającą rekomendacją dla znaku jakości imprezy, jak i fundowanych nagród. Każdy z pojedynczych etapów będzie próbą zdobycia podczas ścigania kolejnej z wież obserwacyjnych znajdujących się na najwyższych punktach trasy etapu.

Dolina Ochotnicy jest jedną z najdłuższych w naszym kraju, a jednocześnie najpiękniejszą. Otoczona ze wszystkich stron pasmami Gorc: z północy pasmem Gorca , a od południa pasmem Lubania, natomiast u wejścia do doliny wije się przepiękny Dunajec rozgraniczający Gorce od Beskidu Sądeckiego. Całej tej doliny strzegą tytułowe 4 wieże zlokalizowane na najwyższych w okolicy szczytach: Koziarz 943m.n.p.m., Gorc 1228m.n.p.m., Magurki 1108 m.n.p.m. i Lubań 1211m.n.p.m. Natomiast między nimi istnieje ponad 130km wytyczonych tras rowerowych „Enklawy aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”. Z Ochotnicy Górnej pochodzi jedna z najlepszych na świecie „kobiet na szosie” Kasia Niewiadoma, która pierwsze kroki stawiała na Ochotnickich podjazdach. To tutaj znajdziecie najsztywniejsze szosowe podjazdy po asfalcie w Polsce: Twarogi, Skałkę, Studzionki. Jadąc nimi zadacie sobie pytanie jak oni wylali tam asfalt☺…sami nie wiemy, ale jest i chwała im , bo inaczej było by „butowanie”.

Foto: 4Towers

Prowadzący w klasyfikacji Open po każdym z etapów będzie ubierany w koszulkę lidera, a w każdej z kategorii wiekowych trójka zawodników z twardego pudła odbierać będzie nagrody. Jest możliwość zgłaszać drużyny męskie, oraz mieszane, które również będą klasyfikowane i nagradzane. Cezary Szafraniec w swoim sejfie trzyma przygotowane z kopertami wypchanymi pieniędzmi za klasyfikację końcową. 

Poniżej znajdziecie link do strony wyścigu:

http://ochotnicamtb4towers.pl/

zapisów:

https://system.timedo.pl/pl/publiczny/impreza/256/...

:Pop cichu liczymy że być może uda się na jednym z etapów "ustrzelić" Kasię podczas jej treningu w okolicy...


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl