Nasi w Houffalize

Drugi dzień rywalizacji, podczas 2 edycji Pucharu Świata przyniósł wiele niespodzianek. Przede wszystkim zmianę pogody. Od rana padający przelotnie intensywny deszcz szybko zmienił profil trasy w błotnistą i śliską, co bardzo utrudniło jazdę większości kolarzom. Na znacznie zmodyfikowanej trasie, w stosunku do ubiegłorocznej edycji często dochodziło do niegroźnych kraks i upadków.

W godzinach przedpołudniowych do rywalizacji przystąpiły zawodniczki elity kobiet. Bardzo dobrze rozpoczęła Ania, która przez większość dystansu zajmowała 8 pozycję. Nasza zawodniczka nie wytrzymała jednak mocnego tempa nadawanego przez zwyciężczynie Eve Lechner (ITA) Colnago Arreghini Sudtirol i ostatecznie ukończyła rywalizację na 11 pozycji.

Punktem kulminacyjnym imprezy, był jak zwykle pojedynek elity mężczyzn. Na starcie pojawiła się cała czołówka światowa, łącznie z wielokrotnym Złotym Mistrzem Olimpijskim Julien'em Absalon. Od początku ton rywalizacji nadawał Manuel Fumic (GER) Cannondale Factory Racing, który jednak na ostatniej rundzie dał się wyprzedzić reprezentantowi Hiszpanii Jose'mu Antonio Hermida Ramos (Multivan Merida Biking Team). Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Marek Galiński (JBG-2 Team) - 45 pozycja, tuż za nim uplasował się Piotr Brzózka (JBG-2 Team) - 48 pozycja (8 miejsce w kategorii młodzieżowej U23). Na 84 pozycji uplasował się Kornel Osicki (JBG-2 Team), natomiast  Adrian Brzózka (JBG-2 Team) nie ukończył zawodów.