I Karkonoski Bieg Integracyjny

9 maja odbył się I Karkonoski Bieg Integracyjny. Zawody składały się z biegu na 5 km wpisanego w akcję Gazety Wyborczej „Polska Biega” oraz I tegorocznej edycji Kolarskiego Pucharu Polski dla Niepełnosprawnych. Start Biegu zlokalizowany był na deptaku w Cieplicach, natomiast meta – w Podgórzynie. Kolarze mieli do pokonania łączny dystans 24 km. Trasa rundy poprowadzona była malowniczymi drogami przedgórza karkonoskiego, większość – wzdłuż zbiornika Sosnówka.

W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. W rywalizacji biegaczy zwyciężyli Piotr Holly (15:03) wśród mężczyzn oraz Monika Grygorcewicz (22:45), która w iście sprinterskim finiszu pokonała Patrycję Mizak, w klasyfikacji kobiet.

Wśród kolarzy niepełnosprawnych rywalizowali zarówno zawodnicy startujący na rowerach szosowych, jak i tzw. handbike’ach – rowerach napędzanych rękoma. Kibice mogli przekonać się na własne oczy, że dla trenowania kolarstwa nie ma ograniczeń – również tych fizycznych. Wszyscy „supersprawni” sportowcy, mimo wyraźnych oznak zmęczenia, z uśmiechem mijali linię mety.

W rywalizacji handbike’owców zwyciężyli Bogdan Król (mężczyźni) oraz Monika Pudlis (kobiety), zaś wśród startujących na rowerach klasycznych – Grzegorz Guz oraz Dariusz Beszczyński. Zawody zostały rozegrane w doborowej i międzynarodowej obsadzie – na starcie stanęło kilkoro paraolimpijczyków, gościliśmy również zawodnika z Czech. Nad organizacją Biegu czuwał Jarosław Rola – animator sportu niepełnosprawnych, zdobywca Kilimandżaro na handbike’u.

Karkonoski Bieg Integracyjny odbył się dzięki wsparciu Miasta Jeleniej Góry oraz Gminy Podgórzyn. Relację z imprezy nadały TVP 1 oraz TVP Wrocław.