Maja Włoszczowska MTB Race

Zawodnicy JBG-2 Team zajęli czołowe lokaty podczas zawodów UCI E2 rozegranych w miniony weekend w Jeleniej Górze - Maja Włoszczowska MTB Race!
Już po raz drugi w okolicach Pałacu Paulinum odbył się wyścig organizowany przez srebrną medalistkę olimpijską Maję Włoszczowską. Na zaproszenie tej znanej polskiej zawodniczki na starcie pojawiło się wiele światowych gwiazd kolarstwa górskiego - nie zabrakło również naszej ekipy.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili Juniorzy - tutaj bezkonkurencyjny okazał się Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team), który z łatwością oderwał się od swoich rywali i samotnie minął linię mety, tym samym odnosząc zwycięstwo.
Do pasjonującego pojedynku doszło w trakcie rywalizacji Elity kobiet. Bój o pierwsze miejse rozegrał się pomiędzy gospodynią wyścigu - Mają Włoszczowską (CCC Polkowice), a Anną Szafraniec (JBG-2 Team). Podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym zawodniczka CCC Polkowice zajęła pierwsze miejsce, tuż za nią linię mety minęła Ania, trzecia natomiast była reprezentantka USA Marry McConneloug (Kenda - Seven - No Tubes).

Na zakończenie kolarskiego weekendu tradycyjnie odbył się najliczniej obsadzony, wspólny wyścig Elity mężczyzn i U23. W kategorii Elita zwyciężył zawodnik reprezentujący Szwajcarię (Giger Fabian). Najlepszy z Polaków okazał się Adrian Brzózka (JBG-2 Team) - szóste miejsce oraz Marek Galiński (JBG-2 Team) - siódme miejsce. W kategorii U23 bardzo dobrze wypadł Piotr Brzózka (JBG-2 Team) finiszując na trzeciej pozycji oraz Kornel Osicki (JBG-2 Team) - czwarte miejsce. Zwycięzcą tej kategorii został Marek Konwa (Elettroveneta Corratec).

W sobotę, w godzinach wieczornych odbyła się bardzo widowiskowa konkurencja - wyścigi sprinterskie MTB. Zawodnicy mięli do pokonania jedną rundę o długości ok. 1500m, wytyczoną na Jeleniogórskim rynku. Przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności nasza zawodniczka Ania Szafraniec (JBG-2 Team) zajęła drugą pozycję, minimalnie przegrywając z Mają Włoszczowską (CCC Polkowice).