Bielawa 2010

Adrian Brzózka (JBG-2 Team), Pior Brzózka (JBG-2 Team), Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team) zwyciężyli w swoich kategoriach podczas inaugurującego tegoroczny cykl Vacansoleil Grand Prix MTB.
Tegoroczny cykl Vacansoleil Grand Prix MTB otworzyła tym razem Bielawa. Padający od kilku dni deszcz rozmoczył trasę i chociaż w dniu zawodów nie padało to podłoże było błotniste i śliskie. Profil trasy praktycznie taki sam jak w latach ubiegłych, nie sprawił zawodnikom wiele trudności.
Jako pierwsi w godzinach porannych na starcie pojawili się Juniorzy, a wśród nich nasz reprezentant Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team). Od samego początku Bartek narzucił mocne tempo, z okrążenia na okrążenie powiększając swoją przewagę nad rywalami. Pokonawszy siedem rund niezagrożony dotarł do mety, zwyciężając - a tym samym zdobywając koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.
Kolejną kategorią, która rywalizowała na Łysej Górze była Elita Kobiet. Tym razem Panie miały do pokonania 8 rund. Faworytką była reprezentantka naszej grupy Anna Szafraniec (JBG-2 Team). Tym razem jednak na drodze do zwycięstwa stanęła jej reprezentantka USA Marry McConneloug (Kenda - Seven - Notubes). Po bardzo zaciętej walce pomiędzy tymi dwoma zawodniczkami, ostatecznie Ania zajęła drugą pozycję.

Na zakończenie zawodów do walki przystąpili zawodnicy reprezentujący kategorię Elita oraz U23. W elicie walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się pomiędzy trzema zawodnikami: Adrianem Brzózką (JBG-2 Team), Markiem Konwą (Elettroveneta Corratec) i Markiem Galińskim (JBG-2 Team). Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Adrian Brzózka, pokonując 11 rund z czasem1:50:24sek., na drugim miejscu uplasował się Marek Konwa, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Marek Galiński.

Równie emocjonująca walka rozegrała się w kategorii U23. Młodzieżowcy mięli do pokonania 10 rund. Tutaj swoją klasę potwierdził Piotr Brzózka (JBG-2 Team) odnosząc bezapelacyjne zwycięstwo. Na trzecim miejscu linię mety minął Kornel Osicki (JBG-2 Team). Reprezentantów naszej grupy rozdzielił Maciej Dombrowski (DEK Meble Cyclo Korona Kielce). Zarówno Adrian Brzózka, jak i jego brat Piotr zostali liderami klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach wiekowych.
Trochę zdjęć z imprezy znajdziecie w naszej galerii.