rie:sel design schlamm:PE - elastyczny błotnik przedni do ostrej jazdy

Firma rie:sel design została założona w Dreźnie w Niemczech w roku 2013. Firmę założył Henry Kosel wraz z przyjaciółmi. Ich siłę stanowi profesjonalizm oraz wyrafinowanie produkowanych przez nich produktów. Skupiają się głównie na projektowaniu oraz produkcji produktów skierowanych dla rowerzystów takich jak błotniki, siodełka oraz naklejek służących do oklejania kół oraz ram rowerowych. Obecnie z usług firmy rie:sel design przy tworzeniu swoich unikatowych projektów korzystają takie marki jak min. Lightweight, Specialized, Bulls, czy Rocky Mountain.

Błoto unoszące się spod kół podczas jazdy błotnistym szlakiem zawsze znajdzie sposób aby znaleźć się na twojej twarzy utrudniając widoczność. Firma rie:sel design znalazła sposób aby z tym skończyć i zapewnić dobrą widoczność nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych. Wg przedstawicieli firmy błotnik jest tak dobry, że wręcz stanie się twoim towarzyszem na całe życie.

Niektórzy powiadają, że w południowej Kalifornii nigdy nie pada deszcze. Na nieszczęście dla reszty świata ta piosenka grupy Eagles ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dodatkowo są regiony gdzie na przemian albo pada albo leje. Każda opona rowerowa niezależnie od producenta cechuje się tym, że podczas jazdy w błotnistych warunkach wyrzuca sporą ilość błota prosto na twarz kolarza. Zadaniem błotnika nie jest całkowita ochrona kolarza przed błotem ponieważ jest to praktycznie niemożliwe. Zadaniem błotnika jest umożliwienie jazdy i zapewnienie ochrony przed błotem newralgicznych miejsc takich jak oczy. Nie ma nic gorszego niż konieczność czyszczenia brudnymi rękawiczkami  z błota brudnych okularów. Nie ważne czy jesteś w trakcie ważnego wyścigu XC czy też po prostu cieszysz się jazdą z przyjaciółmi.

Z tego właśnie powodu młoda niemiecka firma rie:sel design stworzyła przednie błotnik schlamm:PE aż w trzech rozmiarach. Błotnik został wykonany z zaawansowanego technicznie tworzywa sztucznego dzięki temu dają gwarancję, że sprosta nawet najbardziej brutalnemu użytkowaniu. Błotnik jest bardzo lekki oraz elastyczny dzięki czemu bardzo trudno go złamać nawet podczas spektakularnych wywrotek. Co ciekawe ten przednie błotnik można zamontować także w roli błotnika tylnego, który z powodzeniem ochroni damper przed nadmierną ilością błota. Można to zrobić aż na dwanaście sposobów dzięki czemu dopasujemy go do chyba każdej ramy dostępnej na rynku. Motto firmy brzmi "pokoloruj swój rower" dlatego też można go kupić aż w trzech rozmiarach oraz wielu różnych malowaniach. Ponadto jeżeli na stronie nie znajdziesz interesującego cię malowania możliwe jest zamówienie błotnika z indywidualnym malowaniem specjalnie dla ciebie.

Specyfikacja techniczna:

  • dostępne rozmiary: XC/Marathon / Freeride / DH, kol:oss – 20“ / 26“ / 27,5“ / 29“ (przedłużany przód), dic:ker (dedykowany do fatbików oraz kół w rozmiarze 27,5+)
  • oryginalne oraz unikalne wzornictwo rie:sel design
  • wyprodukowane w Niemczech
  • perfekcyjne dopasowanie do 99% amortyzatorów dostępnych na rynku
  • kompatybilność z kołami: 20“, 26“, 27.5“, 29“
  • wykonany z w 100% podlegającego recyklingowi Polyetylenu
  • waga: 19g (schlamm:PE), 26g (kol:oss), 32g (dic:ker)
  • 12 sposobów mocowania w zależności od konstrukcji tylnego trójkąta ramy

Błotniki oraz inne produkty marki rie:sel design można kupić min. za pośrednictwem ich strony ( http://www.riesel-bike.com ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl