MTB Trophy

Pierwszy dzień przebiegł dość spokojnie, 41 km i 1600 m przewyższenia to tylko przygrywka do kolejnych, znacznie trudniejszych i bardziej wymagających etapów. Na starcie pojawiła się absolutna czołówka polskiego MTB i to właśnie Polacy nadawali ton rywalizacji - pierwsze cztery miejsca zajęli zawodnicy JBG 2 Proffesional MTB Team.

Jak było do przewidzenia o kolejności na mecie zadecydował Wielki Stożek. Tam też od prowadzącej grupy oderwała się większośc teamu JBG2 - bracia Brzózka oraz Marek Galiński. Nieco za nimi został Kornel Osicki wraz z andrzejem Kaiserem i Bogdanem Czarnotą. W takiej mniej więcej kolejności pojawili się też na mecie.
Dopiero ósmy na mecie pojawił się zwycięzca Crocodile Trophy, Czech - Ondrey Fojtik, dziesiąte i jedenaste miejsce zajęli zwycięzcy ubiegłorocznego Sudety MTB Challenge, Belgowie Ken van den Bulke i Wouter Cleppe.

Ci którzy lubią błoto nie mieli powodów do narzekań. Obfite opady deszczu przez ostatnie tygodnie sprawiły że trasa była błotnista, miejscami wymyta, a niejednokrotnie zawodnicy zapadali się po ośki. W tym jednak tkwi urok sportów ekstremalnych że nie jest łatwo, a trasy imprez firmowanych logo G&G należały od zawsze do tych najtrudniejszych. Dodatkowy stopień trudności do i tak trudnych wyścigów dołożyła aura.

Dziś czeka zawodnikow całkiem inny, dotychczas nie eksplorowany, nowy kawałek Beskidów. Klimczok - 67 km i 2581 przewyższenia.