Tatra Road Race 2016 - zapowiedź

Tatra Road Race - głośny debiut 2015 roku nadchodzi z jeszcze większym przytupem.
Edycja 2016 przeszła kosmetyczne zmiany, mianowicie obydwa dystanse, zarówno długi jak i krótki zostały nieco wydłużone, zyskując nieco na trudności. Dystans krótki urósł do 54 km i suma przewyższeń do pokonania wynosi 1350 m, zaś dystans królewski ma teraz 125 km i 3000 m przewyższeń.
Co jak co, ale liczby mówią same za siebie - łatwo nie będzie

Uczestnicy zeszłorocznej, inauguracyjnej edycji szumnie zapowiadali powrót na podhalańskie szosy. Nie ma się co dziwić, gdyż jest jedynym w swym rodzaju wyścigiem szosowym dla amatorów. Dłuższe, krótsze ale bardzo strome podjazdy, znane między innymi z Tour de Pologne , Tour de Pologne Amatorów czy  Słowackiego Tatry Tour. Wysiłek włożony w pokonywanie górskich wzniesień w przypadku najlepszych okraszony jest nagrodami pieniężnymi oraz wysokiej klasy rzeczowymi / voucherami. Przy okazji startujący w wyścigu otrzymują całkiem gratis jedyne w Polsce widoki + świetną lokalizację miasteczka zawodów, a ta jest nie byle gdzie, bo w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanym z widokiem na Giewont! Lokalizacja biura zawodów pozwala z łatwością przekonać najbliższych do towarzyszenia Wam podczas najtrudniejszego wyścigu szosowego dla amatorów. Zielona przestrzeń, do tego basen na Polanie Szymoszkowej powinny wystarczająco uprzyjemnić pobyt :)

Oprócz walorów widokowo - wyścigowych organizatorzy zadbali o częściowe lub całkowite zamknięcie ruchu drogowego, zabezpieczenie najtrudniejszych odcinków trasy. 

Bufety postawione na trasie wyścigu są świetnie zorganizowane (dzięki zaangażowaniu ochotników) i zaopatrzone - świeże wyroby cukiernicze, owoce, izotoniki czy wodę. Startując w zawodach możesz liczyć na wsparcie kibiców godne zawodowca, a na mecie w szybkiej regeneracji wspiera wspaniała kuchnia (samoobsługowa!) i konferansjerka organizatorów oraz organizowany konkurs z super nagrodami. 

Na koniec dodam, że limit miejsc wynosi 300 miejsc na każdy dystans (w sumie 600 miejsc). Zapisy są aktywne od 10 lutego i ilość miejsc topnieje wraz z każdym dniem. 

Informacje na bieżąco będą udostępniane na portalu velonews.pl, fp wydarzenia oraz stronie internetowej  tatraroadrace.com

No to jak? Podejmiesz wyzwanie Tatra Road Race?

zdjęcia: Wiktor Bubniak / tatraroadrace


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl