Klasyk Bike Atelier przeniosły się do Lubina, gdzie najlepszy okazał się Roberta Płaza

Po zmaganiach w Warszawie i Częstochowie, zawody na trenażerach kolarskich w ramach Klasyków Bike Atelier przeniosły się do Lubina. Tam najlepszy okazał się Roberta Płaza.

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, zawodnicy ścigali się na 10-kilometrowej trasie, odwzorowującej rundę z mistrzostw świata w Salzburgu. Zwycięzca Robert Płaza wykręcił na niej bardzo dobry czas 16:14 i aktualnie jest to drugi najlepszy rezultat w cyklu. Prowadzi w tym zestawieniu triumfator z Warszawy, Tomasz Majewski, z wynikiem 16:07.

Robert Płaza nie dał szans swoim rywalom. Drugiego, Bogdana Wojtasa pokonał o 49 sekund, a trzeciego Macieja Budnika o minutę i 24 sekund.

- Rywalizacja przebiegła w wyjątkowo przyjaznej atmosferze. Najmłodszy z zawodników miał 16, a najstarszy 62 lata. Doszło nawet do pojedynku pokoleń w rodzinie Budnik, w którym to syn pokonał ojca o 20 sekund i wywalczył w ten sposób miejsce na podium– opowiada menadżer sklepu Bike Atelier w Lubinie, Bogdan Makuchowski. - Trasa okazała się na tyle zróżnicowana, że nawet dla tych, którzy regularnie się ścigają nie była łatwa. Opinie startujących były pozytywne i obiecali, że w przyszłym sezonie wystartują znowu.

Tym najstarszym uczestnikiem był Marian Błaszkiewicz, który wciąż prezentuje bardzo dobrą formę i uzyskał czas poniżej 20 minut – Rywale byli ode mnie o 20-25 lat młodsi, ale nie odbiegałem od nich znacząco.  Zwykle nie trenuję na trenażerze, bo jeżdżę na rowerze górskim, ale była to dla mnie świetna zabawa. W zeszłym roku startowałem w dwóch Maratonach Bike Atelier. W tym wracam do ścigania po kontuzji kolana i start w Klasyku był dla mnie początkiem powrotu do rywalizacji – opowiadał.

Do końca zmagań pozostały jeszcze 3 Klasyki Bike Atelier - w Krakowie (2-3, 5 marca), Wrocławiu (16-17, 19 marca) i Nowym Sączu (23-24, 25 marca).

Wyniki – Klasyk Bike Atelier w Lubinie:

1.       Robert Płaza – 16:14

2.       Bogdan Wojtas – 17:03

3.       Maciej Budnik – 17:38

4.       Andrzej Budnik – 17:53

5.       Piotr Krężel – 17:59

6.       Rafał Perec – 18:36

7.       Andrzej Wielgosik – 19:00

8.       Krystian Płaza – 19:15

9.       Marian Błaszkiewicz – 19:17

10.   Tomasz Opala – 19:26


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl