Force Rik Hole

Na rynku jest wiele siodełek, które są mniej lub bardziej wygodne. Ja ostatnimi czasy miałem okazję pojeździć na Force Rik Hole, a to, czy jest ono wygodne, czy też nie - o tym przeczytacie poniżej.

Asperia Group z Gliwic po raz kolejny udostępniła nam swój produkt do testu. Tym razem było to siodełko Force Rik Hole, które w moim przypadku miało okazję pojeździć w rowerze mtb. Po pierwsze waga. Stalowe pręty robią swoje i wynik jaki uzyskujemy na wadze to 315g. To miłe, zważywszy na to, że producent podaje wagę w granicach 335g. Jakkolwiek w ogólnym rozrachunku nie wygląda to najlepiej i myślę, że producent ma nad czym popracować, produkując kolejną wersję siodełka.

Materiał, z którego wykonano siodełko jest dobrej jakości, wszystkie przetłoczenia, szwy i klejenia przeżyły spore błoto, mycie na myjce, a także resztki śniegu i mają się świetnie. Nic nie wyblakło, nie wypłowiało, ani nie przetarło się. Newralgiczne miejsca, najbardziej narażone na obtarcia, zostały dodatkowo zabezpieczone plastikami, co sprawia, że po upadku, czy też nieumiejętnym postawieniu roweru, nie będzie większego śladu (czytaj: siodełko się nie podrze). 

Otwór w siodełku jest naprawdę dobrze wyprofilowany i w trakcie dłuższych wypadów czuć różnicę między klasycznym siodełkiem, a takim z dziurą. Na plus oczywiście. Jego długość to 280mm, szerokość zaś to 140mm, co moim zdaniem w przypadku siodełek powinno być standardem. Zdecydowana większość z nas ma rozstaw kości kulszowych przystosowanych do szerokości 140mm, a nawet i 150mm. Szkoda tylko, że projektując siodełka zapomina się o tym. W tym przypadku firma Force nie poszła na łatwiznę tworząc kolejną smutną deskę, a stworzyła coś, co może i wagowo nie powala, ale sprawia, że nieco inaczej spojrzymy na kanapę w naszym rowerze. Mnie na tym siodełku jeździło się na tyle wygodnie, że z pewnością będzie to jedno z moich częściej jeżdżonych siodełek, szczególnie treningowo, gdzie jednak czas spędzony na rowerze jest całkiem długi.

No i na koniec: cena. 84,90zł. Całkiem przyzwoicie, jak za ciężki kawałek komfortu.

Ocena:

Jakość - 3,5

Komfort - 4

Waga - 2

Cena - 5

Siodełko to można kupić na stronie internetowej dystrybutora Asperia Group http://www.force-components.pl/


o autorze

Jarosław Lesisz

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania fan dwóch kółek i wszystkiego związanego ze sprzętem rowerowym. Współzałożyciel oraz redaktor kultowego bikepl.com, twórca największego (jak na tamte czasy) forum rowerowego.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl