Wysoka lokata Vimar Specialized Martombike w Absa Cape Epic

7 etap, kończący zmagania twardzieli na afrykańskiej ziemi przyniósł naprawdę dobre wieści nad Wisłę. Andrzej Kaiser i Dariusz Mirosław (Vimar Specialized Specialized) zakończyli Absa Cape Epic na 18 miejscu w Elicie (21 w klasyfikacji generalnej) !

Oto jak podsumowali Absa Cape Epic sami zainteresowani:

Czas świętowania po mecie powoli minął, teraz pora na wyjęcie z szafy odświętnej koszuli i szykowanie się na wieczorny bankiet. Jednak póki co to musimy jeszcze dopełnić formalności związanych z dzisiejszym etapem. Ostatni etap nie obył się bez szkód, na pożegnanie z Afryką przednia opona postanowiła hucznie się przebić przez co straciliśmy trochę czasu. Nie martwiliśmy się tym nadzwyczaj mocno gdyż celem była meta, załataliśmy szkodę i ruszyliśmy dalej równo i bez szaleństw, w efekcie metę przekroczyliśmy na 28 w Elicie z czasem 4:02:22.
Na mecie Absa Cape Epic każdy jest zwycięzcą i na każdego czeka nagroda, my przekraczaliśmy ostatnią finiszową linię tegorocznej edycji niezwykle zadowoleni. W planie była przyzwoita jazda ale 18 miejsce wśród Elity w końcowym rozrachunku jest wynikiem o którym nawet byśmy nie pomyśleli!! Andrzej dziękuje Darkowi za możliwość spełnienia jednego z kolarskich marzeń, Darek dziękuje Faterowi za wspaniałą jazdę podczas wyścigu i tak wspaniałe 18 miejsce. Polecimy z podziękowaniami trochę dalej Darek i Andrzej dziękują Filipowi za całą techniczną oprawę na miejscu, a admin dziękuje chłopakom za świetną walkę, sporo pozytywnych emocji i wielką motywacje na sezon.

Gratulujemy finiszerom ukończenia Absa Cape Epic, wykonaliście dobrą robotę!

Na dzisiejszym etapie była ostra walka o klasyfikację generalną, ostatecznie 7. etap padł łupem Kaessa i Geismayra (Meerendal Centurion Vaude), na drugim miejscu ukończyli Hermida i van Houts ze stratą 4 sekund a trzeci byli Gujan i Giger (Novus OMX Pro).

Klasyfikację generalną zgarnął Kulhavy z Sauserem (Investec-Songo-Specialized) z przewagą 10min nad Hynkiem i Lakatą (Topeak Ergon) i aż +34 minutami nad trzecimi Plattem i Huberem (Bulls).

U kobiet na siódmym etapie niepokonane zostały Kleinhans i Langvad z przewagą 7min22 sek nad Stenerhag i Lee de Groot oraz 13min 22sek nad de Villiers i Keseg Stevkovą.

Klasyfikacja generalna wygląda następująco:

Kolejne emocje już za rok, kto jest żądny przygód, niech przygotowuje skrzynkę z pieniędzmi i ćwiczy szybki refleks na wykupienie pakietu startowego, które rozchodzą się w kilkanaście sekund.

Cytat: Team Vimar Specialized Martombike

fot.: Team Vimar Specialized Martombike, Sportograf, Jaroslav Kulhavy fan page


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl