6 etap Absa Cape Epic za nami!

Przedostatni etap Absa Cape Epic dał zawodnikom pokaz innej osłony afrykańskiej pogody. Tym razem oprócz skwaru od samego rana była ulewa i parne powietrze. Wszyscy odczuwają już trudy wyścigu, w końcu nie ma tam żadnych mięczaków a ściganie się po 4-6 godzin dziennie z ponad 2-kilometrowymi sumami przewyższeń w wysokich upałach. 

Vimar Specialized Martombike już nieco wycieniowany w stosunku do ostatniej niedzieli, z mocno nadwątlonymi zasobami energii dzisiaj zameldował się na mecie 27 OPEN i 23 w Elicie (3:50:23)

Na pierwszym miejscu znowu pojawił się duet Kulhavy-Sauser, ale wynik nie był pewny do końca, gdyż finisz rozegrał się na ostatnim zakręcie i tak na drugim miejscu wpadł team Topeak Ergon (Hynek-Lakata) a na 3 Buys-Beukes (Scott Factory Racing). 

W kategorii kobiet na pierwszym miejscu zameldował się duet Kleinhans-Langvad, dokładając 17-to minutową przewagę Stenerhag-Lee de Groot. Na trzecim miejscu, ze stratą 19 minut do liderek przyjechały Strauss-Vale.

Jutro ostatni etap, życzymy teamowi Vimar Specialized Martombike połamania szprych!


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl