Mazovia MTB Zimą - Karczew

W dniu wczorajszym odbyła się druga edycja Mazovia MTB Zimą. Tym razem ścigaliśmy się w miejscowości Karczew. Gdyby nie data w kalendarzu, to nic nie wskazywałoby na to, iż będzie to maraton zimowy. Jadąc wieczorem do Warszawy, temperatura około godziny 20:00 wynosiła aż 8 stopni powyżej zera. Zapowiadało się zatem przyjemne ściganie. Jedyne obawy, które miałem, dotyczyły trasy, a w zasadzie fatalistycznych wizji jej dotyczących. Mentalnie przygotowywałem się na długi, monotonny wyścig szerokimi płaskimi ścieżkami, gdzie jedynym urozmaiceniem będzie zmiana kierunku jazdy.

Do biura zawodów, znajdującego się w szkole, dotarliśmy dosyć wcześnie. Po załatwieniu niezbędnych formalności udaliśmy się na lekki rekonesans w kierunku miejsca startu oddalonego od biura zawodów o ok. 1km. Miejsce startu znajdowało się na parkingu firmy Super Drób S.A., która to zafundowała dla wszystkich uczestników, którzy dotarli do mety, gorący żurek (na który to nota bene nie trzeba było mieć karteczki z napisem posiłek regeneracyjny - ot taki bardzo miły akcent). 

Gdy padło rytualne 3, 2, 1, start wszyscy ruszyli zmierzyć się z trasą. Po dotarciu na metę stwierdziłem, iż bardzo pomyliłem się co do jej oceny.  Nie było to tępe naparzanie z blatu po leśnych duktach, a przynajmniej nie w całości. Cezary zadbał o elementy urozmaicające w postaci krótkich, sztywnych podjazdów oraz wąskich single tracków pomiędzy sosnami i pomniejszymi krzakami. Jak dla mnie trasa była idealna na rozpoczęcie sezonu. Nie zawierała nie wiadomo jak wielkich przewyższeń oraz trudności technicznych i pozwalała w łagodny sposób wejść w letni sezon startowy. Dodatkowym atutem trasy był stan nawierzchni. Próżno było na niej szukać choćby cienia śniegu czy lodu. Ponadto piasek czy ziemia, po której przeszło nam się ścigać, była delikatnie wilgotna, co poprawiało trakcję i powodowało, że przez odcinki piaskowe przejeżdżało się bez większych problemów.

Zatem do zobaczenia za dwa tygodnie na następnej edycji w Długosiodle.

Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronie Mazovii


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl