Anna Szafraniec 2. w wyścigu Copa Catalana XCO

Zawodniczka drużyny Kross Racing Team Anna Szafraniec-Rutkiewicz doskonale zainaugurowała sezon 2015 w hiszpańskim Banyoles. Polka zdobyła 2. miejsce podczas wyścigu Copa Catalana XCO(C1). Wyrównaną walkę pomiędzy zawodniczkami odzwierciedlają ostateczne wyniki elity kobiet.

Zwyciężczyni rywalizacji Margot Maschetti została zakwalifikowana przez organizatorów do kategorii U23.

Wyniki elity kobiet:

1 413 MARTIN,Rocio  VICMA BIKE TEAM 01:28:39 min. (48 m-ce w rankingu UCI)

2 454 SZAFRANIEC,Anna  KROSS RACING TEAM 01:29:13 34 seg. (38 m-ce w rankingu UCI)

3 442 KALLIO,Sonja  TEAM MEDILASER-SPECIALIZE 01:30:22 1:43 min. (139 m-ce w rankingu UCI)

4 401 VILLAR,Anna  TOMAS BELLES-CANNONDALE B 01:31:05 2:26 min. (56 m-ce w rankingu UCI)

5 402 SANTANYES,Sandra   PRIMAFLOR-ORBEA 01:31:39 3:00 min. (65 m-ce w rankingu UCI)

6 419 GROCCIA,Marine   TEAM ALOUETTES.CH 01:32:04 3:25 min. (263 m-ce w rankingu UCI)

7 420 MACPHEE,Kerry   TEAM SCOTLAND 01:32:49 4:10 min. (146 m-ce w rankingu UCI)

8 412 JORDA,Sandra   PROBIKE CLUB 01:35:55 7:16 min. (383 m-ce w rankingu UCI)

9 408 SEGRESTAN,Valentine   CALVISSON VTT 01:37:22 8:43 min. (449 m-ce w rankingu UCI)

10 440 BOOKWALTER,Jamie  NONE 01:37:42 9:03 min.

W hiszpańskim Banyoles na dystansie 29 km ścigali się również zawodnicy KRT: Kornel Osicki i Bartłomiej Wawak, który zajął 4. miejsce w kategorii U23, a w Elicie uplasował się na 9-tym miejscu . Członkowie zespołu Kross Racing Team byli jedynymi Polakami rywalizującymi w wyścigu Copa Catalana XCO.Kornel Osicki uplasował się na 29-tym miejscu z stratą 8:22 min. do zwycięzcy.

1 202 TRARIEUX,Julien ELITE A.V.C.AIX EN PROVENCE 01:37:46

2 46 SARROU,Jordan ELITE TEAM BH-SR SUNTOUR-KMC 01:37:50 4 seg.

3 36 KORETZKY,Victor SUB23 TEAM BH-SR SUNTOUR-KMC 01:38:13 27 seg.

4 82 CAROD,Titouan SUB23 CREUSE OXYGENE SCOTT 01:38:30 44 seg.

5 35 RODRIGUEZ,Pablo SUB23 MMR BIKES 01:38:41 55 seg.

6 14 MANTECON,Sergio ELITE TREK FACTORY 01:39:11 1:25 min.

7 16 TIBERI,Andrea ELITE FRM FACTORY RACING TEAM 01:39:16 1:30 min.

8 11 VASTARANTA,Jukka ELITE TEAM MEDILASER-SPECIALIZE 01:39:31 1:45 min.

9 200 WAWAK,Bartolomiej SUB23 KROSS RACING TEAM 01:39:32 1:46 min.

10 2 GUERRA,Francesc ELITE SCOTT TEAM XC 01:39:39 1:53 min.

11 148 FRANK,Beemer ELITE SPECIALIZED PIET DE WIT 01:39:44 1:58 min.

12 1 VENTURA,Ismael ELITE PRIMAFLOR-ORBEA 01:39:48 2:02 min.

13 5 VALERO,David ELITE OLYMPIA FACTORY CYCLING T 01:40:21 2:35 min.

14 15 GOMEZ,Ever Alenadro ELITE TOMAS BELLES-CANNONDALE B 01:40:39 2:53 min.

15 4 DRECHOU,Hugo ELITE CALVISSON VTT 01:41:35 3:49 min.

29  201 OSICKI,Kornel ELITE KROSS RACING TEAM 01:46:08 8:22 min.

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.