​Andalucia Bike Race #6 - triumf Albana Lakaty i Krystiana Hynka

Zakończył się Andalucia Bike Race 2015. W szóstym dniu zmagań Alban Lakata i Kristian Hynek udowodnili że zasługują na zwycięstwo.

To był dzień pełen emocji zarówno wśród mężczyzn jak i u kobiet. Przy tak wyrównanych wynikach, podział miejsc na pudle musiał się rozegrać ostatniego dnia wyścigu. Żeby przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę, zawodnicy mieli tylko 55 kilometrów.

Na mecie pierwsi zameldowali się zawodnicy Topeak Ergon Team…

„ Chcieliśmy udowodnić że zasługujemy na zwycięstwo, więc wygranie etapu było dla nas bardzo ważne” - wyznał Alban Lakata. Zadowolony z wyniku Kristian Hynek powiedział „Jestem pewien na 100%, że wrócimy w przyszłym roku”.

Zawodnicy tego duetu nie po raz pierwszy stawali na najwyższym podium tego wyścigu - Hynek wygrał pierwszą edycję Andalucia Bike Race w 2011, a Alban Lakata wraz z Robertem Mennen’em zwyciężyli w 2013. Dzisiejsze zwycięstwo jest ich pierwszym w tym składzie.

Drugie miejsce przypadło duetowi Tiago Oliveira i David Rosa, a Pedro Romero i Luis Leao Pinto z teamu Extremadura MTB Team zamknęli podział miejsc na podium.

Wśród Pań etap wygrały Belgijki Michiels i Pirard, co dało im trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo w wyścigu przypadło Milenie Landtwing i Ester Suss przed Claudią Galicia i Tanią Zakelj.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl