Przegląd oferty sumplementów diety Sponser - część 3 - minerały, produkty "specjalne", spalanie tłuszczu, podsumowanie

Na sam koniec zostawiłem grupę produktów, które można zaliczyć do minerałów, kolejne suplementy diety sklasyfikowałem sobie jako produkty "specjalne", a na sam koniec coś co pomoże nam w spalaniu tłuszczu.

Tradycyjnie jak w poprzednich dniach, jeżeli jakiś produkt budzi w nas większe zainteresowanie to po kliknięciu na zdjęcie, możemy poznać jego skład, jak stosować i oczywiście cenę.

Nucleo Cell - Suplement diety z nukleotydów. Nukleotydy najmniejsze składniki RNA i DNA. Wzbogacony o aminokwasy L-metioniny i L-lizyny, a także o witaminy E, C, wapń, B12, kwas foliowy i biotynę. Kwas foliowy i witamina B12 odgrywa rolę w procesie podziału komórek i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Witaminy E i C, przyczynia się do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. Kwas pantotenowy przyczynia się do prawidłowego metabolizmu i syntezy hormonów steroidowych witaminy D i niektórych neuroprzekaźników.

W czasie ciężkich treningów, infekcjach lub zranieniach organizm potrzebuje większej dawki nukleotydów, aby komórki mogły sie reprodukować. Organizm odpowiada na to zapotrzebowanie pomału i do produkcji nukleotydów zużywa dużo energii. NucleoCell dostarcza organizmowi potrzebnych budulców, podnosząc tym samym w naturalny sposób wytrzymałość na stres, oraz wzmacnia odporność organizmu.

Magnez Plus - Ampułki do picia z 250mg magnezu z witaminą C i B6

SPONSER Basic Minerals reguluje równowagę kwasową w organizmie i zapewnia pokrycie niezbędnych minerałów. Alkaliczne związki mineralne i substancje śladowe; wodorowęglany, fosforany, laktaty dają efekt redukujący kwasowość, wspierając w ten sposób metabolizm komórek, pomagają przy leczeniu i poprawiają absorpcję tlenu przez komórki. Podstawowe minerały są neutralizatorem dla organizmu, pozwalają mu szybciej zregenerować się po chorobie oraz wzmacniają system immunologiczny.

Glucosamin Chondroitin - Każdy staw jest pokryty warstwa chrzęstną i swoistym rodzajem płynu. Płyn ten, wytwarzany poprzez główkę stawu, umożliwia beztarciowe poruszanie się kości w stawie oraz usztywnia jego zakończenie, które służy, jako amortyzacja.


Lactat Buffer jest stosowany jako suplement na zawody dla poprawy wydajności. Jest specjalnie przeznaczony dla ambitnych sportowców wszystkich dyscyplin, w których wzrost kwasów ogranicza wydajność (wioślarstwo, dyscypliny sprintowe, narty, pływanie, itp.).

SPONSER ACTIVATOR ampułki pobudzające z wysoką zawartością kofeiny (160 mg/fiolka). Przygotowane dla wszystkich rodzajów sportów, w których wymagana jest zdolność koncentracji i koordynacji. Zawiera kofeinę z guarany, ostrokrzewu i zieloną herbatę w połączeniu z naturalną kofeiną. Takie połączenie składników daje szybkie i długotrwałe działanie. Kofeina pobudza bezpośrednio centralny system nerwowy za pomocą wydzielanej adrenaliny. Ta działa stymulująco i poprawia koncentrację. Kofeina, tak jak składniki zielonej herbaty (polifenole) pobudzają przemianę materii i spalanie tłuszczu. Tauryna, inozytol i witamina B wspiera pobudzające działanie kofeiny.

CARBO LOADER zawiera różne rodzaje cukrów, które powodują wzrost wykorzystania energii o 20-50% , zawiera również VITARGO, opatentowany węglowodan pozyskiwany ze skrobi jęczmiennej o prawie 100 razy cięższej masie molekularnej niż maltodekstryna. Daje to mniejszą osmolarność i 70% szybsze tworzenie się glikogenu w mięśniach.

Co z oferty pomoże nam spalić tłuszcz?:

SPONSER Carnitin jest elektrolitycznym napojem niskokalorycznym zawierającym czystą L-karnitynę i tym samym może być przyjmowany przez diabetyków. L-karnityna jest aminokwasem, który odgrywa znaczącą rolę przy transporcie kwasów tłuszczowych do mitochondriów gdzie zostają spalone i przekształcone w energię.

Sprzężony kwas linolowy (CLA) prowadzi do poprawy stosunku mięśni do tłuszczu, redukuje poziom tkanki tłuszczowej i utrzymuje niezawierającą tłuszczu masę mięśniową. Stosowanie CLA może powstrzymać efekt jojo. Zakłada się, że CLA redukuje odkładanie się tłuszczu, zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ponieważ mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa, zastosowanie CLA nie ma na celu, jako pierwsze obniżenie wagi, ale poprawę stosunku mięśni do tłuszczu.

Mój przegląd oferty dobiegł końca, oczywiście nie są to wszystkie produkty z oferty szwajcarskiego producenta, bo potrzebowałby przynajmniej jeszcze z dwa artykuły na przedstawienie całej reszty. Większość z tych produktów miałem okazję sprawdzić na sobie. O smakach danych produktów ciężko mi się wypowiadać, bo to co mi smakuje nie koniecznie komuś innemu musi przypaść do gustu. Nie przypadł mi do gustu napój Competition o smaku maliny, oraz neutralny - teoretycznie nie zawiera smaku, ale bez dodatków kiepsko smakuje. Białko o smaku truskawki też nie jest dla mnie najlepszym wyborem, ale zaś sporo znajomych bardzo sobie chwali taki smak :). Warto wspomnieć o żelach, dzięki dwóm opakowaniom każdy może sobie idealnie dopasować ilość żelu do własnych potrzeb, kolejnym plusem jest to że nie zaklejają ust podczas spożywania.

Czy to wszystko działa? 

Nie powiem, że to jest najlepsza firma na świecie, wydaje mi się że takiej nie ma, ale z suplementami diety mam do czynienia już bardzo długo i sporo rzeczy miałem okazję próbować, czy to produkty testowe, czy z pakietów startowych na zawodach. Tutaj zawsze najlepszym wyznacznikiem był mój żołądek, przez te wszystkie lata, od kiedy mam styczność z sportem trafiłem na trzy firmy, które mi osobiście najbardziej odpowiadają i moim zdaniem ich produkty są najwyższej jakości, a są to: Enervit, Natural Power oraz od roku Sponser Sport Food.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl