4. etap Tour de Bike Atelier: Ficek obronił tytuł!

Choć wyścig wciąż trwa, Michał Ficek już wygrał Tour de Bike Atelier 2015! W ostatni weekend w Katowicach zwyciężył po raz trzeci w tym roku, co pozwoliło mu triumfować w „generalce” po raz trzeci z rzędu. – Bardzo się cieszę z przypieczętowania zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu. Chcę jeszcze wystartować w Tychach, jednak już zupełnie bez presji na wynik – mówi Ficek.

Po zwycięstwach w Gliwicach i Sosnowcu, tym razem Michał Ficek triumfował w katowickim 4. etapie Tour de Bike Atelier. Interwałową 8,6-km trasę wokół jeziora Vassiviere we Francji, znaną m.in. z wyścigu Paryż-Nicea, pokonał w czasie 13’ 09”. 2. był Tomasz Tomasz Stokowy (13’ 54”), 3. Sławomir Ligęza (14’ 19”). – Trasa w Katowicach była bardzo urozmaicona i, szczerze powiedziawszy, chyba najbardziej przypadła mi do gustu ze wszystkich dotychczasowych. Równa jazda na podjazdach okazała się kluczem do sukcesu i bardzo się cieszę z przypieczętowania zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu – podkreśla Ficek. Triumfator dotychczasowych dwóch edycji Tour de Bike Atelier w tym roku raz musiał uznać wyższość Mateusza Grabisa. Pozostałe trzy wygrane etapy już teraz dały mu jednak zwycięstwo w „generalce” całego cyklu, w której brane są pod uwagę trzy najlepsze wyniki danego zawodnika. – Bardzo się cieszę z kolejnej obrony tytułu w TdBA. Od trzech lat urozmaicam swoje zimowe treningi weekendowym „przepaleniem” nogi w sklepach sieci Bike Atelier. Oprócz okazji do solidnego treningu jest to także dobry czas na spotkanie znajomych i zmierzenie się z nimi. Rywalizacja, jak i organizacja poszczególnych etapów, z roku na rok stoi na coraz wyższym poziomie. Przyjazna sportowa atmosfera i zdrowa rywalizacja jest niewątpliwą zaletą wyścigów na trenażerach – przyznaje Ficek.

Zwycięzcy wtóruje 2. w Katowicach Tomasz Stokowy, który bardzo docenia konkurentów. – Wszyscy startujący są pozytywnie nakręceni i miło jest z nimi współzawodniczyć. Nie da się ukryć, że Michał Ficek zasłużenie wygrał tegoroczny cykl i jednocześnie po raz 3. klasyfikację generalną. 

Ma bardzo mocną nogę i zawsze odstawi konkurencję, na każdej z rund pokazując, na co go stać. Serdeczne gratulacje dla niego – mówi Stokowy. Jest on także pod dużym wrażeniem jazdy Artura Boratyna, który po zajęciu 2. i 3. miejsca w poprzednich etapach tym razem z powodu choroby musiał się zadowolić 4. lokatą. 2. miejsce w Katowicach było najlepszym z dotychczas osiąganych w TdBA przez Stokowego. – Jadę niestety w „kratkę”, raz bywa lepiej, raz gorzej. Cały czas nad tym pracuję i mam nadzieję, że w Tychach wypadnie dobra dyspozycja – przyznaje z uśmiechem. – Jestem przyzwyczajony raczej do dłuższych spokojnych przejazdów niż krótkich, ale bardzo intensywnych, jak w Tour de Bike Atelier, więc jest to okazja do budowania kondycji w tego typu sytuacjach – dodaje Stokowy.

Po raz pierwszy swoich sił w TdBA spróbowali w Katowicach Marek Juraszek i Jerzy Dziub, którzy mogą uznać debiut za udany. Na słowa uznania zasługuje także dobra jazda jedynej kobiety w całej stawce, Kamili Płoszczycy. Wszyscy oni już w sobotę 14. lutego mogą się zmierzyć w finale ostatniego 5. etapu TdBA w Tychach. 

Swoją obecność w nim zapowiedział Michał Ficek. – Chcę wystartować w Tychach, jednak już zupełnie bez presji na wynik – podkreśla triumfator Touru. Eliminacje 5. etapu potrwają do 13 lutego w sklepie Bike Atelier w Tychach (al. Piłsudskiego 19F) w godzinach jego otwarcia. Szczegółowe informacje dotyczące wyścigu i jego regulamin znajdują się na www.bikeatelier.pl. Partnerami TdBA są: Shimano Polska, dystrybutor trenażerów Elite, a także Merida Polska, dystrybutor jednej z czołowych marek rowerów na świecie oraz m.in. opon Maxxis. Patronem medialnymi Tour de Bike Atelier jest magazyn rowerowy „bikeBoard”.

Wyniki 4. etapu Tour de Bike Atelier w Katowicach

1. Michał Ficek 13’ 09”, 13 pkt

2. Tomek Stokowy 13’ 54”, 11 pkt

3. Sławek Ligęza 14’ 19”, 9 pkt

4. Artur Boratyn 14’ 27”, 7 pkt

5, Marek Juraszek 15’ 50”, 6 pkt

6. Jerzy Dziub 16’ 26”, 5 pkt

7. Kamila Płoszczyca 17’ 04”, 4 pkt

8. Leszek Żabiński 17’ 25”, 3 pkt

Wyniki klasyfikacji generalnej TdBA po 4. etapie (3 najlepsze wyniki)

1. Michał Ficek, 39 pkt (13 + 13 + 13)

2. Artur Boratyn 27 pkt (9 + 11 + 7)

3. Sławomir Ligęza 25 pkt (7 + 9 + 9)

Tomasz Stokowy 25 pkt (9 + 5 + 11 pkt)


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl