"Chachary" z JBG-2 triumfują w Ostravie

Organizacja na najwyższym światowym poziomie, tłumy kibiców, widowiskowa trasa, świetna atmosfera - tak można opisać w skrócie zawody, które odbyły się w sobotę, tuż za naszą południową granicą w Ostravie. Na starcie pojawili się m.in. reprezentanci Czech, Ukrainy oraz Polski, dzięki czemu rywalizacja przebiegała na wysokim sportowym poziomie.

Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik naszego teamu, v-ce Mistrz Polski MTB 2010 Kornel Osicki. Od samego startu Kornel jechał na drugiej pozycji, jednak w końcówce wyścigu musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Nikola Ivanov (CZE), aby ostatecznie zająć trzecią lokatę. W rywalizacji uczestniczył nasz drugi reprezentant Piotr Brzózka, który po nieco słabszej pierwszej części wyścigu, stopniowo piął się w górę,  aby zakończyć zmagania na siódmej pozycji. Zwycięzcą został Pavel Boudny (CZE).

Równocześnie na trasie walczyli zawodnicy młodszej kategorii. Nasz Junior Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team) zajął drugie miejsce, ulegając tylko Mistrzowi Świata 2010 w kolarstwie przełajowym Tomáš'owi Paprstka (CZE).

W imprezie brali udział również Mastersi. Zwycięzcą kategorii Masters 30 został Tomasz Pierwocha (JBG-2 Team), natomiast w Masters 40 na drugiej pozycji uplasował się Jacek Brzózka (JBG-2 Team).