Udany występ naszych kolarzy w Singapurze

Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team) zajął 4 miejsce w wyścigu cross country podczas Olimpiady Młodzieży w Singapurze!
Zawody zostały rozegrane na 7 okrążeniach, o łącznej długości 21,7km. Nasz reprezentant zameldował się na mecie z wynikiem 1:00:13  pozycję. Bartkowi zabrakło 12 sek. aby stanąć na podium olimpijskim. Zawody wygrał reprezentant Kolumbii Jhonnatan Botero.
Także w tym samym dniu odbyła się rywalizacja kobiet. Wśród nich wystartowała Polska reprezentantka Monika Żur, która ukonczyła wyścig na 6 pozycji z czasem 51.23.
Wyniki te pozwoliły Polakom na zajęcie wysokiego, trzeciego miejsca po pierwszym dniu zawodów. Zawody kolarskie  w Singapurze mają nietypową formułę. Każda reprezentacja składa się z czterech zawodników - trzech mężczyzn i jednej kobiety - którzy w sumie zaliczą siedem startów w czterech rodzajach wyścigów: cross country, czasówce, bmx i wyścigu szosowym ze startu wspólnego.
Czekamy na występ Bartka we współzawodnictwie szosowym, który to wyścig ze startu wspólnego odbędzie się 22.08.2010.