3 etap Tour de Bike Atelier: Ligęza górą, walka trwa!

Ficek1

– Panowie i Pani, którzy oprócz mnie stawili się w Tychach, nie ułatwili mi zadania, jednak dałem z siebie wszystko i mam nadzieję, że wystarczy to do zwycięstwa – mówił po swoim przejeździe Michał Ficek, ubiegłoroczny mistrz i zwycięzca dwóch dotychczasowych etapów nowego cyklu Tour de Bike Atelier. Triumf w Tychach dałby mu wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu, w której brane są pod uwagę trzy najlepsze przejazdy danego zawodnika. Niespodziewanym zwycięzcą 3. etapu TdBA został jednak Sławomir Ligęza, który ubiegłoroczny cykl zakończył na 3. miejscu. W 2. etapie Touru w Sosnowu był 4., a jego rosnąca forma zwiastuje duże emocje w walce o zwycięstwo w całym cyklu. Zmagania w Tychach na 10,22-km trasie znanej z etapówki Paryż-Nicea ukończył z czasem 14’ 18”, strata Michała Ficka do niego wyniosła 11”, 3. Jacek Paciej finiszował 31” po Ligęzie. – Trasa, jak zwykle, była ciężka, minimalnie łatwiejsza niż w Sosnowcu i trudniejsza niż w Dąbrowie Górniczej – podsumował Michał Ficek. – Wymagała dużej uwagi, szczególnie jeśli chodzi o zdradliwy zjazd, na którym straciłem – dodawał inny z czołowych zawodników. Malownicze ulice w pobliżu jeziora Vassiviere na wyżynie limuzyńskiej zrobiły wrażenie na uczestnikach Touru, którzy znają je z wyścigu Paryż-Nicea. – Świadomość, że jedzie się po trasie, na której ścigają się zawodowcy, daje olbrzymią satysfakcję – powiedział Mirosław Bortel, który nie opuścił dotąd żadnego etapu Tour de Bike Atelier.  – Wszystkim jego uczestników należy się szacunek, bo trasy TdBA to trasy wielkich tourów i znanych wyścigów – dodał.

IMG_3340

Po raz pierwszy w tegorocznej edycji w wyścigu wzięła udział kobieta, Natalia Kołodziej. – Niestety w Tychach nie wystartowała żadna inna dziewczyna, a z facetami nie mam się co porównywać. Żałuję, że w TdBA nie ściga się  więcej kobiet, bo wtedy byłaby większa rywalizacja – stwierdziła na mecie. – Było dosyć ciężko. Podjazdy nie były strasznie strome [maks. nachylenie 7,4% - red.], więc dałam z siebie wszystko. To dla mnie pierwszy tego typu start. Zdecydowałam się na niego, traktując go jako doskonałą okazję do treningu w innej i zarazem bardzo ciekawej formie – tłumaczyła zawodniczka. Również dla Mirosława Bortela udział w Tour de Bike Atelier to ważny element przygotowań do nowego sezonu. – W okresie zimowym, kiedy trening na szosie jest niemożliwy, jazda na trenażerach daje pożądany efekt. Ponadto, spotkanie z kolegami i rywalizowanie z nimi są nieocenione. Każdy, kto startuje, daje z siebie wszystko, ale po wynikach widać, kto jak trenuje – stwierdził. Z pewnością na dobrym treningu znają się zarówno Michał Ficek, jak i Sławomir Ligęza, którzy stoczą kolejny pojedynek w przedostatnim 4. etapie Tour de Bike Atelier. Odbędzie się on już 1 lutego w Gliwicach. Sceneria zmagań będzie godna walki o zwycięstwo w całym cyklu. Zawodnicy zmierzą się na słynnej alpejskiej przełęczy Galibier, znanej z Tour de France i Giro d’Italia. – To będzie królewski etap Tour de Bike Atelier. Magiczny podjazd i zacięta walka o generalkę, czego chcieć więcej? Zapraszamy kolarskich kibiców, będzie co oglądać! –zachęca koordynujący wyścig Marcin Stypka z bikeatelier.pl.

Ligeza 

Wyniki 3. etapu Tour de Bike Atelier w Tychach

1. Sławomir Ligęza, 14’ 18”, 13 pkt

2. Michał Ficek, 14’ 29”, 11 pkt

3. Jacek Paciej, 14’ 49”, 9 pkt

4. Łukasz Rycombel, 14’ 59”, 7 pkt

5. Adam Przejczkowski, 15’ 43”, 6 pkt

6. Artur Nowicki, 17’ 12”, 5 pkt

7. Dariusz Gnat, 17’ 43”, 4 pkt

8. Michał Ranik, 17’ 44”, 3 pkt

9. Mirosław Bortel, 18’ 34”, 2 pkt

10. Natalia Kołodziej, 20’ 26”, 1 pkt

11. Waldemar Wdzięczkowski, 22’ 01”, 0 pkt


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Całkowicie nowy Voltage eRIDE

    Przedstawiamy ZUPEŁNIE NOWY Voltage, lekki elektryczny trailowy rowerSCOTT opracowany, aby zabrać Cię w miejsca, o których wcześniej mogłeś...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl