2 etap Tour de Bike Atelier: bezlitosny Michał Ficek

– Zobaczymy, kto jeszcze wystartuje, ale myślę, że będzie dobrze – tak Michał Ficek ocenił swoją szansę na zwycięstwo tuż po przejechaniu trasy drugiego etapu Tour de Bike Atelier w Sosnowcu. Jego przeczucia okazały się słuszne. 10,8-km odcinek Bardolino-Verona o maks. nachyleniu 12%  pokonał w 14’ 31”, drugi Paweł Widawski finiszował z czasem 16’ 10”, trzeci Jacek Paciej dotarł na metę pięć sekund później.

Michal-Ficek

– Czapki z głów przed Michałem, widać, że dobrze trenuje i ma moc. Szacun! – komplementował Ficka jeden z jego rywali, Mirosław Bortel. Także jego zdaniem trasa drugiego etapu była bardziej wymagająca niż pierwszego w Dąbrowie Górniczej. – Jej początek pozwolił się rozgrzać, a podjazd pokazał, co kto potrafi i jak jest wytrenowany – komentował Bortel. – Maksymalne 12%-nachylenie dało się odczuć, trenażer bardzo realnie oddał ten podjazd – dodał. Realizmu nie brakowało też widokom znad jeziora Garda wyświetlanym w Sosnowcu w dużym formacie. Kolarze doceniali je jednak tylko na płaskim odcinku drugiego etapu, który poprzedził stromy podjazd. Nie każdy poradził sobie z nim w Sosnowcu tak jak Michał Ficek, ale, jak uważa jeden z uczestników, wynik jest ważny, jednak nie najważniejszy. – Startuję dla frajdy i zabawy. Cieszę się z kolejnych wyzwań i możliwości poznania nowych osób, które kręci kolarstwo – przyznał Mirosław Bortel.

IMG_9578

Następną okazją ku temu będzie trzeci etap Tour de Bike Atelier, który w sobotę 25 stycznia odbędzie się w sklepie rowerowym Bike Atelier w Tychach (ul. Piłsudskiego 19F). Michał Ficek może tam rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa w klasyfikacji generalnej TdBA, w której brane są pod uwagę trzy najlepsze wyniki danego zawodnika. – Wszystko na to wskazuje, ale kto wie, może ktoś wyskoczy jak królik z kapelusza i pokrzyżuje mu szyki? – zastanawia się koordynujący wyścig Marcin Stypka z sieci sklepów rowerowych Bike Atelier.

Patronami medialnymi Tour de Bike Atelier są „bikeBoard” oraz portal naszosie.pl.

Wyniki 2. etapu Tour de Bike Atelier w Sosnowcu

 

1. Michał Ficek, 14’ 31”, 13 pkt
2. Paweł Widawski, 16’ 10”, 11 pkt
3. Jacek Paciej, 16’ 15”, 9 pkt
4. Sławomir Ligęza, 16’ 22”, 7 pkt
5. Łukasz Rycombel, 16’ 40”, 6 pkt
6. Adam Przejczkowski, 17’ 14”, 5 pkt
7. Dariusz Gnat, 18’ 50”, 4 pkt
8. Roman Ryterski, 20’ 03”, 3 pkt
9. Marcin Moneta, 20’ 05”, 2 pkt
10. Mirosław Bortel, 20’ 38”, 1 pkt


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl