Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym

uec-me-cx-2013-men

20-letni Belg pokonał o 23 sekundy Holendra Mathieu van der Poela, który zdobył srebro, a brąz trafił do innego Belga – Gianni Vermeersch. Wyścig był rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych, jednak nie bez powodu kolarze przełajowi nazywani są „błotniakami”. W wyścigu mężczyzn bardzo słabo wypadli Polacy. Okrążenie straty zanotował Bartosz Pilis, który został ostatecznie sklasyfikowany na 33. miejscu, 36. był Bartosz Mikler a 38. Patryk Kostecki, który stracił już 2 okrążenia.

uec-me-cx-2013-2uec-me-cx-2013

Rozgrywany był także wyścig w kategorii junior, gdzie wygrał inny Belg - Yannick Peeters. Drugi z 8-sekundową stratą był Czech Adam Toupalik, a trzeci ze stratą 15 sekund do zwycięzcy Francuz Yan Grasa. Do wyścigu juniorów powołani zostali także zawodnicy z Polski: Kamil Małecki, Remigiusz Gil i Patryk Złotowicz, jednak cała trójka zrezygnowała ze startu (z przyczyn zdrowotnych i innych).

uec-me-cx-2013-junior

Europejska Unia Kolarska wpisała po raz pierwszy do wyścigu Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym kategorię kobiet. Panie rywalizowały w dwóch kategoriach - młodzieżowej 17-22 lata oraz elicie. W elicie kobiet najlepsza była Brytyjka Helen Wyman, która nad drugą zawodniczką miała aż 1 minutę przewagi! Srebro przypadło Nicki Harris, a brązowy medal dla zawodniczki z Francji - Lucie Chainel-Lefevere.

uec-me-cx-2013-women-elite

W kategorii młodzieżowej pań wystartowało 18 zawodniczek. Najszybsza była Holenderka Anne Kalvenhaar, która wyprzedziła swoją rodaczkę Sabrinę Stultiens, a trzecia była Włoszka Alice Mari Arzuffi.