Ścigancko-muzyczny weekend w Kluszkowcach i Krynicy

AZS MTB Cup - Niedziela 25.05.2013

Zawody będą wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze start i meta usytuowane będą na szczycie góry Wdżar. Poszczególne odcinki trasy to zjazdy i podjazdy każdym ze zboczy tego wzniesienia. To zagwarantuje niesamowitą widowiskowość imprezie, oraz odpowiedni poziom trudności. Po drugie nasz wyścig cross-country jest częścią największej imprezy rowerowo-muzycznej w Polsce, czyli Sony Vaio Joy Ride Fest. Po trzecie w miasteczku zawodów mieszczącym się na głównym parkingu przy dolnej stacji wyciągu, znajdować się będzie kilkanaście stoisk ze sprzętem a akcesoriami rowerowymi. Będzie można przetestować rowery (m.in. Corratec), umyć i przesmarować rower produktami Muc-Off, zapoznać się z ochraniaczami G-Form. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że podczas festiwalu odbędą się wszelkiego rodzaju zawody w kolarstwie górskim (maraton, DH, enduro, dual slalom, pomp track, trial). Wisienką na torcie będzie z pewnością sobotni NS Bikes Slope Style, który w tym roku wchodzi w skład największego na świecie rowerowego cyklu The Freeride Mountain Bike World Tour. Oznacza to, że możemy spodziewać się wysokich skoczni i latającej  czołówki świata – swoją obecność potwierdził już lider klasyfikacji generalnej Sam Pilgrim. W zawodach AZS MTB CUP może wystartować każdy. Zgłoszenia do wyścigu można dokonać na stronie www.azsmtbcup.com lub w dniu zawodów w Biurze Wyścigu, czynnym od godz. 8:00 (przy górnej stacji wyciągu). Zawodnicy z danej kategorii wiekowej muszą odebrać nr startowy najpóźniej na godzinę przed swoim startem. 

2

Harmonogram startów:
Godzina 9:30 - start kategorii: żaczka, żak, młodziczka, młodzik;
Godzina 10.30 - start kategorii: juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka;
Godzina 11.30 - start kategorii: junior, U-23 K, elita K, Masters;
Godzina 13.30 - start kategorii: U-23 M, elita M

Na Sony Vaio Joyride Fest odbędą się także inne imprezy. W sobotę Grzegorz Prucnal zaprasza na kolejny odcinek roweronoweli zwanej Cyklokarpatami. Po 2 dość prostych edycjach na rozgrzewkę, przyszedł czas na prawdziwe góry, które szybko zweryfikują kto jest chłopcem, a kto mężczyzną. Ci pierwsi zapewne zostaną w domu. Dystans Mega rozgrywany będzie na dystansie 55 km i wierzcie mi że to będą naprawdę długie 55km. Świadczy o tym suma przewyższeń sięgająca 1580m. Jeśli to Wam mało to do dyspozycji będziecie mieli także dystans Giga i 88km z przewyższeniem 2650m.


Dużej metamorfozie zostanie podana konkurencja NS Bikes Slopestyle, która w tym roku wchodzi w skład największego na świecie rowerowego cyklu The Freeride Mountain Bike World Tour. Oznacza to, że możemy spodziewać się wysokich skoczni i latającej czołówki świata – swoją obecność potwierdził już lider klasyfikacji generalnej Sam Pilgrim.Nowością na Sony VAIO Joy Ride Fest 2013 będą targi sportowe. W specjalnie przygotowanym festiwalowym miasteczku zgromadzą się stoiska najlepszych firm z branży sportowej i nie tylko! Będą testy sprzętów, prezentacje najnowszych kolekcji, mini sklepiki i wiele więcej. Swoją obecność potwierdziły już takie firmy jak: Endura, RockyMoutain, Muc-Off, Dakine, Kali, Crank Brothers, Moundraker, NS Bikes, Maxxis, Hydrapak, G-form, Nikwax, ION Bikes, Camelbak, Kellys, Dartmoor, TSG, New Era.

nsBikes_pumptrack

A co oprócz tego?

Naprawdę sporo i to w najlepszym wydaniu


- Grawitacyjny przejazd podczas NS Bikes Pump Track, w którym riderzy wykorzystają siłę grawitacji żeby uzyskać najlepszy czas na wyboistej pętli.


- Emocjonujący wyścig New Era Dual Slalom gdzie na równoległych torach będzie się ścigać dwóch zawodników.


- Szybki zjazd Diamondback Downhill, w którym zawodnicy będą pokonywać strome zbocza góry Wdżar pełne kamieni, skoczni i ostrych zakrętów.

- Kondycyjny zjazd EMTB Enduro zawierającym kilka odcinków specjalnych zjazdowych, do których zawodnicy będą musieli dojechać, a następnie pokonać je w najszybszym czasie.


- Dziecięcy Kids Bike Challange, gdzie na krótkiej i prostej pętli najmłodsi będą próbować swoich sił w rowerowych zmaganiach.

- Techniczny Koxx Trial, gdzie riderzy na małych lekkich rowerach bez siodełek pokażą że na dwóch kołach można pokonać każdą przeszkodę. Konkurs trialu to także ostatni sprawdzian przygotowania dla Karola Serwina, który za kilka dni weźmie udział w imprezie Pucharu Świata jaka odbędzie się w Wałbrzychu. Jeśli chcecie zobaczyć najlepszych trialowców świata, to koniecznie trzeba się tam wybrać. Zobaczycie że dla nich nie ma przeszkody, której nie można pokonać.
A co potem? Potem to już zabawa do późnych godzin nocnych przy muzyce.

Festiwalowa scena Sizeer Music on Tour rozbrzmi różnymi stylami muzycznymi – od klasycznego hip-hopu, przez reggae i rock po nowoczesne brzmienia elektroniczne. Najnowszy projekt legendy polskiego hip-hop’u O.S.T.R’a – HAOS, słynny post-punkowy zespół Cool Kids of Death, legendarny Gorillaz Sound System, drum’n’bassowy Calyx & Teebee w towarzystwie SP:MC oraz reprezentanci sceny reggae – Junior Stress i Ras Luta – to tylko część potwierdzonych artystów. Na scenie miejsce znajdą nie tylko weterani, ale też młodsi wykonawcy – podhalańscy artyści hip-hopowi Par Excellence i B.A.K.U, oraz duet didżejski z Krakowa – WildStylerZ.Występ głównej gwiazdy festiwalu Gorillaz Sound System Dj Set to wyjątkowa mikstura. Splot utworów zespołu i dźwięków, których wypadkowa stworzyła jego charakterystyczne brzmienie. Dub, heavy bass i hip-hop w zestawieniu z największymi hitami Gorillaz stanowią połączenie, które elektryzują każdą publikę.Także w sobotę 25 Maja zwolennicy katowania siebie i sprzętu spotkają się w Krynicy Zdroju na trzeciej odsłonie Powerade Volvo MTB Marathon.  

Czekają na nich wyborne trasy Beskidu Sądeckiego z Jaworzyną, Runkiem i Górą Parkową. Dystans Mega rozegrany zostanie na odcinku 53,5 km i sumą przewyższeń 2008m. Giga dla wyjątkowych twardzieli i twardzielek to 71km czystej katorżniczej euforii i 2619m przewyższenia. Wyścig w Krynicy to także pełne spektrum "PURE MTB"  - można tu zobaczyć wszystko co tak lubicie - szuter, kamienie, skały, łąki, ostro w dół, płasko i porządnie pod górę, a wszystko okraszone przepięknymi krajobrazami, których zapewne nie będzie dane Wam oglądać, gdyż wpatrzeni będziecie w plecy gościa przed Wami lub w licznik obserwując kilometry trasy, która jak zawsze będzie się ciągnęła w nieskończoność, aż do momentu zobaczenia znaku Meta 1 km. Trasy zweryfikują każdy niedopracowany szczegół, zarówno w technice, kondycji, psychice. Siłę tej ostatniej zweryfikuje jak zwykle podjazd pod Jaworzynę Krynicką.

 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl